آشنایی با Terms در وردپرس


برای آشنایی با Terms در ابتدا باید با عبارت taxonomy اشنا بشید، تاکسونومی به معنای “طبقه بندی” است، در هر بخشی اگر گروه های مختلفی داشته باشیم به این گروه ها طبقه بندی میگویند و نام  گروه ها Terms نامیده میشوند.

%آشنایی با Terms در وردپرس

وردپرس چندین طبقه بندی دارد، دسته ها و برچسب ها در وردپرس طبقه بندی داخلی نامیده میشوند، نوشته ها در وردپرس طبقه بندی میشوند، آیتم های درون یک طبقه بندی “Terms” نامیده میشود.

همچنین در وردپرس میتوانید با استفاده از تابع ()the_terms طبقه بندی سفارشی ایجاد کنید با این تابع، Terms اطلاعات درون طبقه بندی سفارشی خود در وردپرس نمایش میدهید مانند کد زیر:

<?php the_terms( $post->ID, 'category', 'categories: ', ' / ' ); ?>

همچنین Terms را میتوانید با شورت کد یا ابزارک و سایر ابزارها بسته به نحوه تنظیم سایت خود نشان دهید، کد بالا با استفاده از کد سخت نمایش دادیم اکنون برای شما سوال پیش خواهد آمد که کد سخت چیست؟

نوشتن کد به صورت مستقیم درون سورس را کد سخت میگویند و کاربر نمیتواند تغییری در آن ایجاد کند. این روش ممکن است برای طراحی وب سایت های سفارشی مناسب تر باشد در حالی که روش ویجت ها و افزونه ها ممکن است برای آشنایی با Terms و برای قالب های وردپرس از پیش طراحی شده که توسط وب سایت های مختلف استفاده می شود مفید باشد.

لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=162

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.