آموزش تصویری کار با اسکایپ


آموزش ثبت نام در اسکایپ و نصب اسکایپ ویندوز ۱۰ ، ۸ و..

کار با اسکایپ – پیش از هرکاری ابتدا باید Skype را دانلود کنید و در آن ثبت نام کنید. برای دانلود به سایت Skype بروید و روی دکمه آبی Get Skype کلیک کنید. با این کار اپ استور ویندوز باز می شود و برنامه را خواهید دید. البته خودتان هم به طور مستقیم با سرچ نام اسکایپ در اپ استور ویندوز می توانید آن را با زدن دکمه Get نصب کنید.

%آموزش تصویری کار با اسکایپ

پس از نصب اسکایپ روی کامپیوتر می توانید با سرچ در استارت اسکایپ را پیدا کنید و آن را اجرا نمایید. (می توانید میانبر این برنامه را به صفحه دسکتاپ اضافه کنید و یا آن را در استارت و تسکبار پین کنید) اگر شما قبلا حساب کاربری Skype را داشته اید می توانید با وارد کردن نام، شماره تلفن یا ایمیل وارد اکانت خود شوید. در غیر این صورت برای ساخت اکانت جدید روی Create a new account کلیک کنید.

%آموزش تصویری کار با اسکایپ

سپس با استفاده از ایمیل و یا شماره تلفن خود اکانت جدید بسازید. پس از وارد کردن اطلاعات مورد نظر مانند ایمیل و یک پسورد برای اکانت خود، روی next کلیک کنید.

%آموزش تصویری کار با اسکایپ

در مرحله بعدی باید اطلاعات بیشتری را وارد کنید.

  • در قسمت Age سن خود را وارد کنید.
  • در قسمت Name نام خود را وارد کنید.
  • در قسمت Location هم محل زندگی خود را انتخاب کنید.

پس از وارد کردن اطلاعات مراحل را ادامه دهید تا یک کد تایید برای ایمیل یا شماره شما ارسال شود. آن کد را هم وارد کنید و در صورت نیاز کد CAPTCHA را هم وارد کرده و در نهایت روی Create Account بزنید. توجه داشته باشید که در صورت مشاهده پیام مبنی بر اجازه دادن برای استفاده میکروفون، اسپیکر و وب کم در این بنرامه، با زدن Allow اجازه را صادر کنید.

%آموزش تصویری کار با اسکایپ

نحوه جستجوی افراد در اسکایپ

زمانی که وارد اسکایپ شوید، اگر مخاطبی در حساب مایکروسافت خود داشته باشید، می توانید آن ها را به اسکایپ اضافه کنید. در غیر این صورت می توانید در جعبه جستجو در سمت چپ و بالای صفحه نام واقعی، نام اسکایپ و یا آدرس ایمیل دوستان، آشنایان و اقوام مورد نظر خود را وارد و سرچ کنید.

%آموزش تصویری کار با اسکایپ

در صورت پیدا کردن چند نام مشابه، می توانید با کلیک روی پروفایل آن ها، عکس و اطلاعات را چک کنید تا دوست خود را پیدا کنید. در اسکایپ با هر کسی که چت کنید یا تماس داشته باشید، خودکار به مخاطب های شما اضافه می شود.

توجه کنید اگر کاربر ویندوز ۱۰ نمی باشید قابلیت دریافت مستقیم اسکایپ از استور ویندوز را ندارید پس فایل نصبی مخصوص سایر ورژن های ویندوز را از سایت اسکایپ دانلود و نصب کنید. کار با اسکایپ سایر ورژن های ویندوز نیز تقریبا مشابه نسخه ویندوز ۱۰ میباشد.

%آموزش تصویری کار با اسکایپ

 

 Text Chats یا چت در اسکایپ

کار با اسکایپ – برای چت کردن در اسکایپ نام شخص مورد نظر در قسمت مخاطبان که آیکن آن در بالای پنجره مشخص شده است، پیدا کنید و روی آن کلیک کنید. همچنین در لیست مکالمه های اخیر که در سمت چپ برنامه هم وجود دارند، می توانید شخص را انتخاب کنید و صفحه گفتگو در سمت راست برنامه باز می شود.

%آموزش تصویری کار با اسکایپ

برای ارسال پیام، متن خود را در باکس Type a message در پایین پنل مکالمه تایپ کنید و روی نماد Send کلیک کنید.

Voice calls یا تماس صوتی در اسکایپ

برای برقراری تماس صوتی در اسکایپ، ابتدا مطمئن شوید که میکروفون و بلندگوی کامپیوتر یا هدفون شما آماده هستند و درصورت نیاز آن ها را وصل کنید. سپس روی منوی سه نقطه در بالای پنجره کلیک کنید و به تنظیمات یا Settings بروید. سپس در بخش های Speakers و Microphone، اگر از خود دستگاه استفاده می کنید Default device را بزنید و در غیر اینصورت میکروفون و اسپیکر خود را انتخاب کنید.

%آموزش تصویری کار با اسکایپ

با کلیک روی Test audio هم می توانید صدا را تست کنید.

%آموزش تصویری کار با اسکایپ

سپس مخاطب را انتخاب کنید. (این کار همانند روش گفته شده در قسمت چت می باشد) پس از آن روی آیکن آبی تلفن در گوشه سمت راست و بالای برنامه کلیک کنید. اگر فرد آنلاین باشد و اسکایپش باز باشد، تماس شما به او نشان داده می شود که با قبول کردن شخص مقابل، تماس صوتی برقرار می شود.

%آموزش تصویری کار با اسکایپ

اگر هم کسی با شما تماس گرفت، برای قبول تماس همانند تلفن همراه روی نماد سبز تلفن بزنید و در غیر اینصورت یا زدن نماد تلفن قرمز، تماس را کنسل خواهید کرد.

Video calls یا تماس تصویری در اسکایپ

تماس تصویری در اسکایپ یکی دیگر از محبوب ترین قسمت های این برنامه است. ابتدا طبق روش مشابه تست میکروفون و بلندگو، وب کم خود را هم در همان قسمت انتخاب و با فعال کردن Test video تصویر آنلاین خود توسط وب کم را ببینید و بررسی کنید.

%آموزش تصویری کار با اسکایپ

حال می توانید مخاطب مورد نیاز را انتخاب کنید و روی نماد آبی دوربین که مشخص شده است کلیک کنید تا تماس تصویری برقرار شود. علاوه بر آن می توانید یک تماس صوتی هم بگیرید و در ان با زدن دکمه دوربین، تماس را تصویری کنید. شما تصویر مخاطب را در قسمت اصلی برنامه خواهید دید و یکی تصویر مینیاتوری از شما در گوشه صفحه قرار می گیرد.

%آموزش تصویری کار با اسکایپ

اگر به هردلیلی قصد چت وسط تماس را هم دارید، با کلیک روی نماد چت در گوشه پنجره در بالا و سمت راست، می توانید در کنار تماس چت هم کنید.

%آموزش تصویری کار با اسکایپ

در پایان با زدن دکمه قرمز گوشی، قادر خواهید بود تماس را قطع کنید.

 

خارج شدن از اکانت اسکایپ

کار با اسکایپ – در پایان اگر بخواهید به طور کامل اکانت خود را در برنامه ببیندید، روی پروفایل خود کلیک کنید و گزینه Sign Out را بزنید تا از اکانت خود در برنامه خارج شوید.

%آموزش تصویری کار با اسکایپ

سیستم و سرعت اینترنت مورد نیاز اسکایپ

ممکن است کیفیت و یا سرعت مناسبی در اسکایپ نداشته باشید که این موضوع مستقیما به اینترنت شما مرتبط است. از لحاظ سخت افزاری، حداقل یک کامپیوتر با پردازنده Core 2 Duo 1.8 GHz به بالا قادر به اجرای این برنامه خواهد بود. برای تماس صوتی شما نیاز به حداقل اینترنت با سرعت ۱۰۰ kbps (برای دانلود و آپلود) دارید. برای تماس صوتی گروهی هم حداقل سرعت دانلود ۴Mbps و آپلود ۵۱۲kbps نیاز است. در تماس های تصویری هم هر چه سرعت بالاتری داشته باشید، تماس روان تر و تصویر با کیفیت تری خواهید داشت.

لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=410

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.