آموزش غیر فعال کردن Google Assistant


ابتدا به برنامه Google بروید. سپس روی آیکن منو (علامت سه نقطه) کلیک کنید. به قسمت Settings رفته و در بخش Google Assistant رو به پایین اسکرول کرده تا قسمت Assistant Devices گوشی خود را (با نام Phone و..) در لیست ببینید. روی آن تپ کرده و Assistant را به راحتی غیر فعال کنید.

%آموزش غیر فعال کردن Google Assistant

غیر فعال کردن دکمه اجرای دستیار گوگل

در مواردی هم کاربران به دلیل عدم تمایل به باز شدن با زدن دکمه Start خواهان غیر فعال کردن این سرویس هستند. اما شما می توانید ویژگی اجرا با دکمه را به تنهایی غیر فعال کنید. به تنظیمات گوشی رفته و وارد قسمت Applications شوید. سپس در بخش Default Applications روی Device Assistant App تپ کنید. سپس Having No Supporting App را انتخاب کنید.

%آموزش غیر فعال کردن Google Assistant

چگونه Google Assistant را غیر فعال کنیم؟ با حذف آپدیت

دستیار گوگل ویژگی نسبتا جدید است و با حذف آپدیت های گوگل، اختمالا دستیار را نخواهید دید. برای این کار به مسیر Settings > Applications رفته و Google را پیدا کنید. روی آن تپ کرده و با تاچ روی آیکن سه نقطه، Uninstall Updates را بزنید. فراموش نکنید که با این کار از سایر ویژگی های جدید گوگل نیز محروم خواهید شد.

%آموزش غیر فعال کردن Google Assistant

استفاده از دستور صوتی برای غیر فعال کردن دستیار گوگل در اندروید

طبیعی است که شما همچنین می توانید از دستورات صوتی هم استفاده کنید. کافیست تا عبارت Hey Google, Turn Yourself Off را بگویید. البته با این کار دستیار صوتی خاموش نمی شود، بلکه شما را برای خاموش کردن خود راهنمایی خواهد کرد.

چگونه تایپ صوتی را غیر فعال کنیم؟ تنظیمات دستیار صوتی

بسته به دلیلی که قصد خاموش کردن گوگل اسیستنت در سامسونگ و.. را دارید، ممکن است با ایجاد تغییر تنظیمات بتوانید مشکل خود را رفع کنید. با این کار می توانید به طور مثال دستورات صوتی را فقط در زمان رانندگی فعال کنید. قابل ذکر است که تنوع تنظیمات بستگی به گوشی و رابط کاربری گوشی شما نیز دارد. برای دسترسی به تنظیمات، دستورالعمل زیر را دنبال کنید.

  1. به تنظیمات گوشی بروید و وارد بخش Apps شوید.
  2. روی آیکن سه نقطه در گوشه بالای پنجره تپ کرده و Default Apps را بزنید.
  3. برنامه Device Assistance را انتخاب کنید.
  4. در این مرحله بسته به گوشی خود، تنظیمات مختلفی را خواهید دید که می توانید از آن ها استفاده کنید.
  5. برای دسترسی به تنظیمات بیشتر روی آیکن چرخ دنده تپ کنید. برای دسترسی به تنظیمات دستور صوتی، Voice Match را انتخاب کنید.
  6. می توانید تمام سویچ ها را غیر فعال کنید. برای استفاده در حالت رانندگی، While Driving را فعال بگذارید.

%آموزش غیر فعال کردن Google Assistant

لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=455

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.