آموزش محدود کردن فالوور در اینستاگرام


در واقع بلاک مخفی یا Shadowban حالتی است که کاربر بلاک شده، قادر به دیدن پست ها و مطالب صفحه اینستاگرام شما هست ولی تمامی فعالیت های آن از جمله کامنت هایی که ممکن است برای شما بذارد، برای شما و کسانی که شما را دنبال میکنند و برای تمام کسانی که ممکن است پیچ شخص محدود شده را داشته باشند، مخفی است. با محدود کردن شخص یا پیج از کامنت گذاشتن در پست اینستاگرام شما خیالتان راحت است که بخش زیادی از وقتتان را صرف حذف کردن کامنت های بیخود و بی معنی شخصِ خطا کار زیر پست هایتان نمیکنید و در پی آن قطعا با سردرد کمتری مواجه خواهید شد!

چرا و چطور اشخاص دچار بلاک مخفی میشوند؟

استفاده از ربات های افزایش لایک و کامنت

اگر شما به دنبال تسهیل افزایش لایک و کامنت و حتی دنبال کننده های صفجه اینستاگرامتان هستید حتما به ذهنتان رسیده است یا به شما پیشنهاد شده است که از ربات ها و برنامه های مشابه برای افزایش لایک و و فالوور استفاده کنید. استفاده از این ربات ها و برنامه ها در ظاهر آسان و کار ساز است ولی یکی از دلایل مهم در محدود شدن از طرف اینستاگرام است.

استفاده از هشتگ های خراب شده

گاهی اوقات، یک هشتگ نامناسب یا مخرب در فضای اینستاگرام بسیار شایع میشود. در این مواقع اینستاگرام میتواند این هشتگ ها را ببندد یا استفاده از آن را برای کاربران محدود بکند. انتشار پست در این هشتگ های از بین رفته و مخرب و در عین حال نامناسب، میتواند باعث بلاک لایک و کامنت فرد در اینستاگرام شود.

شما توسط چند نفر ریپورت (Report) شده اید

زمانی که کاربران، حسابی را مکررا ریپورت کنند، این موضوع به اینستاگرام اطلاع داده میشود و آن را بررسی میکند. وقتی صفحه‌ای به طور پیاپی گزارش شود این به این معنی است که آن صفحه دارای محتوای نامناسب و زننده است و اینستاگرام هم همین موضوع را در نظر میگیرد و به احتمال خیلی قوی آن حساب را به طور مخفی بلاک میکند. پس ریپورت های پیاپی هم یکی از عوامل قفل کردن فالوورهای اینستاگرام است.

فعالیت بیش از حد در یک مقطع زمانی

اینستاگرام محدودیت های زمانی برای فعالیت شما مشخص کرده است؛ یعنی شما نمیتوانید در ساعت یا در روز از میزان این محدودیت ها تجاوز کنید. مثلا شما نمیتوانید در یک ساعت، بیش از انداره پست های دیگران را لایک کنید یا کامنت بگذارید. حتی این محدودیت درباره کسانی که دنبال میکنید هم وجود دارد. شما در طول روز مجاز نیستید از یک حدی بیشتر دیگران را فالو کنید. اگر چنین رفتاری را از خودتان نشون دهید اینستاگرام احتمال میدهد که شما از یک ربات استفاده میکنید.

%آموزش محدود کردن فالوور در اینستاگرام

چرا محدود کردن فالوور در اینستاگرام به صورت مخفی؟

اگر شما در حال سر و کله زدن با کاربر مخربی هستید که کامنت های توهین کننده و بی محتوای آن اذیتتان مکیند، بلاک مخفی یا شادوبن کردن آن شخص میتواند بسیار کارساز تر از Block کردن آن باشد. چرا که وقتی شما شخصی را مستقیما بلاک میکنید، آن شخص متوجه این موضوع میشود و میتواند خیلی راحت با ایجاد کردن یک حساب کاربری جدید در اینستاگرام، به انتشار محتوای زننده ادامه داده و مجددا مایه سردرد شما شود.

در صورت Shadowban کردن، شخص مورد نظر متوجه این موضوع نمیشود که فعالیت هایش، برای مثال کامنت هایی که میگذارد عمومی نیست و به هیچکس غیر از خودش نمایش داده نمیشود. نکته اینجاست که شخص خراب کار، فقط در صورتی میتواند متوجه شود دچار بلاک مخفی شده است که یک حساب کاربری دیگر هم داشته باشد و چک کند که آیا کامنت هایی که قرار میدهد، در این اکانت نیز نمایش داده میشوند یا خیر. اگر نمایش داده نمیشد به این معناست که دچار Shadowban شده است.

نحوه بلاک لایک و کامنت فرد در اینستاگرام

برای محدود کردن فالوور در کامنت گذاشتن زیر پست های اینستاگرام، ابتدا یکی از پست هایی که فرد Troll (خطا کار) در زیر آن کامنت گذاشته است را باز کنید. حالا کاربران اندروید میبایست بر روی آن کامنت لمس کنند و کاربران آیفون باید آن کامنت را به سمت چپ بکشند (Swipe). حالا در صفحه دنبال گزینه‌ای با آیکون علامت تعجب بگردید و سپس بر روی آن کلیک کنید. بعد از این کار بر روی گزینه Restrict username لمس کنید. با اینکار شما آن شخص را Shadowban کردید.

%آموزش محدود کردن فالوور در اینستاگرام

آیا من در اینستاگرام بلاک مخفی شدم؟

برای اینکه بفهمید آیا در اینستاگرام دچار Shadowban هستید یا نه، اقدام به منتشر کردن یک عکس (پست) در یک هشتگ خاص که تا به حال پست دیگری در آن منتشر نشده کنید. بعد از اینکه پست را منتشر کردید، از ۵ نفر که شما را فالو ندارند درخواست کنید که آن هشتگ را جستجو کنند. از آنها سوال بکنید که آیا توانستن پستی که شما منتشر کردید را در آن هشتگ پیدا بکنند یا نه. اگر هیچکدام از آن ۵ نفر نتوانستن پست شما را ببینند، متاسفانه این به این معنی است که شما بلاک مخفی شدید.

 

خروج از Shadowban یا پیشگیری از آن

خب حالا اگر به هر نحوی متوجه شدید که متاسفانه دچار بلاک مخفی شدید، برای اینکه حساب کاربریتان را به حالت عادی برگردانید، بهتر است این موارد را در نظر بگیرید :

استفاده از ربات های خودکار را کنار بگذارید

اگر شما از ربات های خودکار برای افزایش لایک و فالور استفاده میکنید بلافاصله آن ها را کنار بگذارید. همونطور که گفتیم، استفاده از این ربات ها از علل اصلی بن کردن افراد در اینستاگرام هست. پس اگر از بات ها استفاده میکنید همین الان آن را حذق بکنید.

از هشتگ های مخرب استفاده نکنید

احتیاط کنید که از چه هشتگ هایی در کپشن (Caption) پست هایتان استفاده میکنید. برخی از این هشتگ ها هرچند که خیلی مورد استفاده قرار بگیرند، به دلایلی از طرف اینستاگرام مخرب شناخته شدند و بن شده هستند. پس استفاده از آنها ممکن است برای شما خطر ساز باشد.

حسابتان را دو روز کنار بگذارید!

موارد بسیار زیادی پیش آمده حاکی از این است که افرادی که بلاک شده بودند، از حساب خود به مدت ۴۸ ساعت هیچ استفاده‌ای نکردند، حتی به آن حساب کاربری وارد هم نشدند! این کار میتواند باعث رفع بلاک شما شود یا حداقل در سرعت خروج از بلاک تاثیر گذار باشد.

قوانین و مقررات اینستاگرام را رعایت کنید

از قوانین اینستاگرام پیروی کنید. مهم تر از همه، وقتی در حال رشد حساب کاربریتان هستید شما باید مطالب مفید تر و کامل تری بگذارید و احتیاط بیشتری هم به خرج بدید.

لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=482

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.