تغییر محل نصب برنامه ها در ویندوز


تغییر محل نصب برنامه ها در ویندوز ۱۰ روش های مختلفی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. یکی از این روش ها تغییر با استفاده از ریجستری ویندوز است. Regedit را باز کنید.

%تغییر محل نصب برنامه ها در ویندوز

به مسیر زیر بروید:

HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion

%تغییر محل نصب برنامه ها در ویندوز

برای تغییر محل نصب برنامه در هنگام نصب بسته به این که ویندوز شما ۳۲ بیتی باشد یا ۶۴ بیتی باشد، در صفحه سمت راست به دنبال ProgramFilesDir و یا (ProgramFilesDir (x86 بگردید. بر روی آن دوبار کلیک کنید و در کادر باز شده داده های Value خود را از C: \ Program Files به پوشه مورد نظرتان تغییر دهید. OK کنید. از این روش می توانید برای تغییر مسیر نصب برنامه ها در ویندوز مختلف استفاده کنید.

تغییر مسیر پیش فرض نصب برنامه ها در ویندوز ۱۰

در این روش ما پوشه Documents را تغییر میدهیم ، توجه کنید برای تغییر محل نصب برنامه مدنظر خود شما باید پوشه نصب برنامه را انتخاب کنید علاوه بر این با تغییر محل نصب امکان کار نکردن بازی یا برنامه شما نیز وجود دارد پس در انتخاب خود دقت کنید.

%تغییر محل نصب برنامه ها در ویندوز

برای تغییر دادن محل نصب برنامه ها در ویندوز ۱۰ بر روی دکمه Windows کلیک کنید و سپس “File Explorer” را انتخاب کنید. از صفحه سمت چپ، روی “Documents” راست کلیک کنید و “Properties” را انتخاب کنید. در زیر “Location”> نوع “H: \ Docs” را انتخاب کنید. (مسیر دلخواه خود را در این مرحله انتخاب کنید) بر روی Apply کلیک کنید.

محل نصب برنامه ها در ویندوز ۷

برای تغییر محل پیش فرض نصب برنامه و نصب نرم افزار در درایو دیگر در ویندوز ۷ می توانید به استارت ویندوز و Computer بروید. روی مثلت کنار Document کلیک کنید. روی My Document راست کلیک کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید. به تب Location بروید و محل نصب برنامه را همانند روش قبل مشخص کنید. به عنوان مثال H: \ Docs را وارد کنید و سپس روی گزینه Apply کلیک کنید تا مراحل انجام شده تایید شود.

روش های گفته شده به صورت عمومی برای تمامی نسخه های ویندوز در دسترس است و می توانید از این روش ها برای تغییر محل نصب برنامه ها در ویندوز ۸ نیز استفاده کنید.

لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=671

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.