حذف اکانت مایکروسافت


شما می توانید حساب های خود روی ویندوز را از طریق کامپیوتر و تنظیمات ویندوز ۱۰ حذف کنید.

توجه داشته باشید که اگر اکانت مورد نظر شما روی سیستم در حال استفاده است و آن Log In شده اید، نمی توانید از همان اکانت اقدام به حذف خودش کنید. در این موارد ابتدا باید شما یک حساب محلی یا لوکال دیگر بسازید و در آن اقدام به حذف اکانت مایکروسافت اصلی خود کنید.

برای حذف حساب مایکروسافت از ویندوز منوی استارت را باز کرده و وارد تنظیمات یا Settings شوید.

%حذف اکانت مایکروسافت

حال باید به بخش Accounts بروید.

%حذف اکانت مایکروسافت

حال در صفحه باز شده، در سمت چپ روی تب Your account کلیک کنید.

%حذف اکانت مایکروسافت

برای حذف کافی است تا اکانت مورد نظر را انتخاب کرده و روی دکمه Remove کلیک کنید.

در نظر داشته باشید که با حذف اکانت از ویندوز، اطلاعات مربوط به اکانت هم از روی کامپیوتر حذف می شود.

%حذف اکانت مایکروسافت

در پنجره جدیدی که جهت اطمینان از خواسته شما باز می شود هم Yes را بزنید تا حساب مذکور حذف شود.

%حذف اکانت مایکروسافت

 

حذف اکانت مایکروسافت در ویندوز ۱۰ از طریق کنترل پنل

اگر از روش قبل نتوانستید استفاده کنید، به کنترل پنل بروید و حالت View by را روی Large icons بگذارید. روی User Accounts کلیک کنید.

%حذف اکانت مایکروسافت

گزینه Manage another account را انتخاب کنید.

%حذف اکانت مایکروسافت

حال اکانت های فعال روی سیستم نشان داده می شود. حساب مورد نظر خود را انتخاب کنید.

%حذف اکانت مایکروسافت

پس از انتخاب اکانت، در منوی سمت چپ روی Delete the account کلیک کنید.

%حذف اکانت مایکروسافت

بعد از اینکار از شما پرسیده می شود که مایل به حذف فایل های مربوط به این حساب هستید یا خیر؟ در صورت تمایل روی Keep Files برای نگهداری از فایل ها کلیک کنید.

حذف اکانت مایکروسافت ویندوز ۸ و.. از روی کامپیوتر توسط دستور Netplwiz

در روشی دیگر برای حذف اکانت مایکروسافت در ویندوز ۱۰ و..، دکمه های Win+R را بزنید. سپس در پنجره باز شده دستور Netplwiz را وارد و OK کنید.

%حذف اکانت مایکروسافت

حال پنجره مدیریت حساب های کاربری باز می شود. اگر Auto-Login را فعال کرده اید، گزینه Users Must Enter a User Name… را فعال کنید. سپس حساب مایکروسافت مورد نظر را انتخاب کرده و دکمه Remove را بزنید.

%حذف اکانت مایکروسافت

در پیام نشان داده شده برای تایید فرآیند روی Yes  کلیک کنید.

%حذف اکانت مایکروسافت

حذف کامل حساب کاربری مایکروسافت

با انجام روش های ذکر شده، حساب شما از روی ویندوز حذف می شود اما باید توجه داشته باشید که پس از این کار هنوز تمامی اطلاعات شما در سرور های مایکروسافت وجود دارند و می توانید مجدد وارد حساب خود شوید. اگر قصد دارید به صورت کلی حساب خود را پاک کنید و هیچ اطلاعاتی از شما نزد مایکروسافت باقی نماند، روش بعدی را دنبال کنید.

توصیه های قبل از حذف کامل اکانت مایکروسافت ، Outlook ، هاتمیل و..

با توجه به این که حذف اکانت مایکروسافت از سرور های مایکروسافت راهی بدون برگشت است، مواد زیر را به خاطر داشته باشید و کارهای ذکر شده را انجام دهید:

  • لغو اشتراک: اگر با اکانت خود در سرویس های مختلف اشتراک دارید یا Subscribe هستید، آن ها را لغو کنید.
  • یک ایمیل بسازید: از آنجایی که سرویس های ایمیل hotmail.com, outlook.com, live.com یا msn.com با حذف اکانت مایکروسافت حذف می شوند، در صورت نیاز یک راه جایگزین داشته باشید.
  • اگر حساب مالی در مایکروسافت دارید، آن را خارج کنید. credit اسکایپ و.. هم از دست می رود.
  • فایل های داخل OneDrive و.. را فراموش نکنید. از اطلاعات خود بکاپ بگیرید زیرا پس از حذف اکانت دیگر در دسترس نخواهند بود. معمولا محتویات دسکتاپ و اطلاعاتی که به اکانت مربوط است، با حذف اکانت از بین می رود.
  • پیشرفت و اطلاعات بازی که مربوط به Xbox هستند از بین خواهد رفت.
  • در صورتی که از حساب و ایمیل خود به عنوان پارتنر امنیتی (بکاپ) دیگر سرویس ها استفاده کرده اید، اقدام به جایگزینی آن کنید.
  • قابلیت Reset Protection را غیر فعال کنید. اگر در سیستم های خود Reset Protection را فعال کرده باشید، ممکن است پس از حذف اکانت نتوانید از دستگاه استفاده کنید.
  • ساخت اکانت جدید: یک اکانت جدید محلی یا مایکروسافت برای استفاده از ویندوز بسازید و با استفاده از روش ها قبلی، حساب مورد نظر خود را از روی سیستم حذف کنید.

توجه داشته باشید که اگر مشکلی برای شما پیش آمد، پس از اقدام به حذف یک دوره ۶۰ روزه برای بازگشت دارید اما پس از آن دیگر هیچ راهی برای بازگشت اطلاعات وجود ندارد.

روش حذف کلی و آنلاین اکانت مایکروسافت از طریق سایت

با استفاده از این روش حذف اکانت مایکروسافت از گوشی و..، همانطور که گفتیم تمامی اطلاعات مربوط به شما از سرور های مایکروسافت حذف می شود. این کار را روی هر مرورگری در کامپیوتر و گوشی می توانید انجام دهید.

توجه داشته باشید که قبل از انجام این کار توصیه های قبل از حذف اکانت را انجام داده و هر گونه اسناد، تصاویر و یا اطلاعات شخصی که نیاز دارید را ذخیره کرده و بکاپ بگیرید. با حذف اکانت مایکروسافت از سرور، تمامی اطلاعات و فایل های مربوط به شما روی اکانت حذف می شود و این پروسه غیر قابل بازگشت است. حتما از تمامی اطلاعات بکاپ بگیرید. تیم انزل وب مسئولیتی در قبال از دست رفتن اطلاعات و مشکلات احتمالی ندارد.

بعد از انجام تمامی اقدامات امنیتی، وارد بخش Close your account در سایت مایکروسافت شوید. برای این کار از شما خواسته می شود تا ایمیل و پسورد خود را وارد کنید.

%حذف اکانت مایکروسافت

جهت اطمینان از احراز هویت شما، از طریق ایمیل یا شماره، یک کد امنیتی هم برای شما ارسال می شود. پس از انتخاب حساب پشتیبان، روی Send Code کلیک کنید. (ممکن است این مرحله برای شما نشان داده نشود)

%حذف اکانت مایکروسافت

حال یک کد برای شما ارسال می شود که باید آن را در سایت وارد کنید.

%حذف اکانت مایکروسافت

پس از این فرآیند، مایکروسافت با نشان دادن مطالبی می خواهد از خواسته شما مطمئن شود. مطالب را مرور کنید و در صورت نیاز از سرویس های ترجمه متن کمک بگیرید. باکس های نشان داده شده باید توسط شما تایید شوند.

%حذف اکانت مایکروسافت

پس از تایید همه موارد توسط شما، از منوی کشویی می توانید دلیل حذف اکانت خود را انتخاب کرده و روی دکمه Mark account for closure کلیک کنید.

%حذف اکانت مایکروسافت

فرآیند به اتمام رسید اما مایکروسافت به شما مهلت ۶۰ روزه می دهد تا اگر در ۶۰ روز آینده پشیمان شدید، به حساب خود باز گردید. توجه داشته باشید که تا اتمام این زمان اگر وارد حساب خود شوید، عملیات لغو می شود، در نهایت روی Done کلیک کنید و اگر تا مهلت مشخص شده وارد حساب خود نشوید، اطلاعات شما به صورت کامل از مایکروسافت حذف می شود.

%حذف اکانت مایکروسافت

بازگشت به حساب کابری مایکروسافت حذف شده قبل از ۶۰ روز

اگر قبل از اتمام دوره ۶۰ روزه از حذف اکانت لایو، حذف حساب Outlook و به طور کلی حساب مایکروسافت پشیمان شدید، برای برگرداندن حساب کاربری خود وارد بخش ورود به حساب سایت مایکروسافت شوید.

%حذف اکانت مایکروسافت

نام کاربری را وراد و Next را بزنید.  سپس پسورد را هم تایپ کرده و روی Sign in کلیک کنید.

%حذف اکانت مایکروسافت

از آنجایی که شما اقدام به حذف اکانت کرده اید، باید روی گزینه Continue — I want to reopen this account کلیک کنید. سپس باید ایمیل پشتیبان را وارد کنید نا کد تایید برای شما ارسال شود.

%حذف اکانت مایکروسافت

روی Send code کلیک کرده و کد دریافتی را وارد کنید.

%حذف اکانت مایکروسافت

روی Next و سپس Done کلیک کنید.

%حذف اکانت مایکروسافت

اکنون می توانید مانند سابق از حساب خود استفاده کنید.

لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=547

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.