حل خطای Failed To Load Resource وردپرس


چرا خطای Failed To Load Resource اتفاق می‌افتد؟
خطای عدم موفقیت در بارگذاری منابع وقتی اتفاق می‌افتد که وردپرس قادر نیست یک فایل قابل بارگذاری را لود کند. اساساً وقتی وردپرس یک صفحه را ایجاد می‌کند، این صفحه شامل فایل‌های زیادی در کد است که شامل تصاویر، اسکریپت‌ها، فایل های Css و فایل‌های دیگر است. در زمان بارگذاری صفحه، این فایل‌ها توسط مرورگر کاربر بارگذاری می‌شوند. اگر مرورگر نتواند فایل خاصی را بارگذاری کند، صفحه را بدون این فایل نمایش می‌دهد، سپس یک پیام را در کنسول مرورگر نمایش می‌دهد تا شما اقدام به رفع خطا کنید که در inspect element مرورگر قابل‌مشاهده است و ممکن است به همراه توضیحات کمکی باشد. از همینجاست که می‌توانیم عملیات رفع خطای “Failed To Load Resource” در وردپرس را آغاز کنیم. اما بهتر است اول نمونه‌هایی از این خطا را ببینید:

%حل خطای Failed To Load Resource وردپرس
نمونه هایی از خطای Failed To Load Resource

البته حتی اگر یک فایل به‌خصوص بارگذاری نشود، باقی صفحه بارگذاری می‌شود اما به‌خوبی کار نمی‌کند. برای همین باید هر چه زودتر درصدد حل خطای “Failed To Load Resource” در وردپرس باشید تا از مشکلات غیرمترقبه پیش‌گیری کنید.

چگونه خطای Failed To Load Resource در وردپرس را حل کنید؟

همان‌طوری که قبلاً اشاره کردیم، این خطا زمانی اتفاق می‌افتد که کد سایت شما به فایلی اشاره می‌کند که مرورگر قادر به دانلود آن نیست. این خطا معمولاً به 3 دلیل اتفاق می‌افتد:

  • عدم وجود یک فایل
  • قالب یا پلاگین ناکارآمد
  • تنظیمات ناصحیح

در ادامه مقاله به هرکدام از این دلایل می‌پردازیم:

منبع ناموفق را جایگزین کنید

ابتدا، با متداول‌ترین راه‌حل شروع می‌کنیم: مطمئن شوید که منبع ناموفق وجود دارد. اگر منبع ناموفق یک تصویر در یکی از نوشته‌های وبلاگ شما است، در کتابخانه رسانه‌ها به دنبال فایل بگردید.

%حل خطای Failed To Load Resource وردپرس
جایگزینی منابع

اگر می‌توانید تصویر را در کتابخانه رسانه‌ها ببینید، با ویرایش نوشته یا صفحه، تصویر را دوباره اضافه کنید. اگر نمی‌توانید فایل را پیدا کنید، دوباره آن را آپلود کنید. در برخی موارد، شاید تصاویر خراب یا باکس‌های خالی در کتابخانه ببینید. در این صورت، بهتر است مجوز فایل‌ها را اصلاح کنید.

قالب یا پلاگین را دوباره نصب کنید

اگر فایل ناموفق یک قالب یا پلاگین است، راحت‌ترین راه برای جایگزینی، نصب مجدد پلاگین یا قالب است. ابتدا، باید قالب فعلی وردپرس را در نمایش >> پوسته ها غیرفعال کنید.

%حل خطای Failed To Load Resource وردپرس
غیرفعال کردن افزونه ها و قالب ها

اگر قالب دیگری در سایت خود نصب‌کرده‌ دارید، همان را فعال کنید تا قالب فعلی غیرفعال شود؛ اما اگر قالب دیگری ندارید، باید یک قالب پیش‌فرض نصب کنید. این مورد نیز یکی از بهترین روش‌ها برای حل خطای “Failed To Load Resource” در وردپرس به حساب می‌آید.
پس‌ از اینکه قالب دیگر را فعال کردید، وب‌سایت را بازدید کنید تا ببینید خطا رفع شده است یا خیر. اما اگر منبع ناموفق یک فایل پلاگین وردپرس است، پلاگین را دوباره نصب کنید.
می‌توانید از FTP استفاده کنید تا به‌حساب میزبانی وردپرس متصل شوید و به‌صورت دستی یک فایل خاص را جایگزین کنید.

تنظیمات URL وردپرس را اصلاح کنید

دلیل متداولی که خطای Failed To Load Resource را ایجاد می‌کند، تنظیمات ناصحیح URL وردپرس است. و برای رفع خطای “Failed To Load Resource” در وردپرس باید به بخش تنظیمات >> عمومی بروید و گزینه‌های آدرس وردپرس و سایت را پیدا کنید. باید هر دو URL صحیح باشند و هر دو گزینه مثل هم باشند.

%حل خطای Failed To Load Resource وردپرس
تنظیمات url را انجام دهید

به خاطر داشته باشید که وردپرس URLهای WWW و غیره را به‌عنوان دو آدرس جداگانه در نظر می‌گیرد. اگر SSL را فعال کرده‌اید، پس URL سایت شما باید با https شروع شود.

تنظیمات را با فشار دادن دکمه ذخیره ثبت کنید.

لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=682

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.