حل مشکل ارور Not responding اندروید


%حل مشکل ارور Not responding اندروید

رفع ارور Not responding در بازی اندروید با ریستارت کردن گوشی

برای حل مشکل Not responding در اندروید ابتدا گوشی خود را ری‌استارت کنید. همچنین ممکن است دستگاه شما قدرت کافی برای یک برنامه خاص را نداشته باشد. ممکن است میزان رم و حافظه ای که برای اجرای یک برنامه نیاز است، بالاتر از این میزان در دستگاه شما باشد.

برای این که ببینید حافظه کافی برای اجرای برنامه دارید، باید به Settings و سپس Memory & Storage بروید. در این بخش میزان حافظه آزاد داخلی و خارجی مشخص شده است. از همین بخش می‌توانید Cache کلی دستگاه را پاک کنید. در برخی از دستگاه‌ها باید به Settings و سپس Storage بروید. در این بخش Cache Data یا Saved Data را بزنید و سپس Clear Cache را انتخاب کنید.

%حل مشکل ارور Not responding اندروید

حل مشکل Process system isn’t responding با آپدیت کردن برنامه

راه دیگر برای رفع ارور Not responding این است که برنامه موردنظر را که موجب بروز این ارور می‌شود، به روزرسانی کنید. برای این کار به Google Play Store بروید و منوی آن را از سمت چپ باز کنید و روی My apps & games بزنید. برنامه‌هایی که نیاز به آپدیت شدن دارند، در این بخش هستند. برنامه را پیدا کنید و روی آن بزنید. سپس دکمه Update را بزنید. همچنین می‌توانید نام برنامه را در نوار جستجو بنویسید و آن را پیدا کنید و سپس Update را بزنید.

%حل مشکل ارور Not responding اندروید

علاوه بر این، ممکن است مشکل از اندروید دستگاه شما باشد و آپدیتی برای آن هم آمده باشد. زمانی که نسخه جدیدی بیاید، اصولا اعلانی دریافت خواهید کرد. در صورت عدم دریافت این اعلان به Settings و سپس System بروید. حال به System updates بروید. در برخی موارد پس از رفتن به System باید به Advanced بروید و باقی مراحل را انجام دهید. علاوه بر این، ممکن است در دستگاه شما این نیاز باشد به About phone بروید و روی Software update بزنید.

%حل مشکل ارور Not responding اندروید

حل مشکل Process system با Force-Stop و پاک کردن کش برنامه

راه حل دیگر این است که بازی یا برنامه مورد نظر را Force Stop کنید. به Settings و سپس App & Notifications بروید. See All Apps را بزنید. برنامه را پیدا کنید و روی آن بزنید. دکمه Force Stop را بزنید و دوباره برنامه را باز کنید.

%حل مشکل ارور Not responding اندروید

علت ارور Not responding می‌تواند کش برنامه باشد. برای پاک کردن کش برنامه می‌توانید به Settings و سپس Apps & Notifications بروید. See All Apps را بزنید و برنامه را پیدا کنید. روی برنامه بزنید و سپس وارد بخش Storage شوید. در نهایت دکمه Clear Cache را بزنید.

%حل مشکل ارور Not responding اندروید

 

برطرف کردن ارور Not responding در اندروید با حذف و نصب مجدد برنامه

برای حل مشکل روند سیستم پاسخ نمی دهد، می‌توانید برنامه را حذف و مجددا نصب کنید. برای این کار می‌توانید به گوگل پلی بروید و برنامه را پیدا کنید. سپس دکمه Uninstall را بزنید. همچنین می‌توانید به بخش Apps در Settings بروید و از این بخش برنامه را آنیستال کنید.

%حل مشکل ارور Not responding اندروید

ممکن است دلیل ارور Not responding کارت حافظه خارجی شما باشد. بهتر است کارت حافظه را خارج کنید. دستگاه را ری‌استارت کنید. کمی با آن کار کنید. اگر مشکل برطرف شده یعنی مشکل از کارت حافظه خارجی بوده است.

حل مشکل Not responding در اندروید با Factory reset

در این روش تمام اطلاعات شما از گوشی پاک می شود پس حتما قبل از انجام آن دقت کنید.

راه‌حل دیگر برای حل مشکل Process system این است که دستگاه اندروید خود را Factory reset کنید. تا جایی که امکان دارد این کار را نکنید زیرا تمامی اطلاعات شما پاک خواهد شد. پس پیش از این کار از اطلاعات مهم خود بکاپ بگیرید. برای این کار به Settings و سپس System و پس از آن Erase all data یا Factory reset بروید. این مسیر ممکن است با توجه به نوع دستگاه فرق کند. مثلا در برخی موارد پس از Settings باید به Backup & reset و سپس Factory data reset بروید.

%حل مشکل ارور Not responding اندروید

حل مشکل Process system isn’t responding و.. با Safe Mode اندروید

همچنین می‌توانید از حالت Safe mode استفاده کنید. وقتی دستگاهتان در حال روشن شدن است، دکمه پاور را فشار دهید و نگه دارید تا این که منوی Boot نمایان شود. سپس روی آیکون Power Off بزنید. حال OK را بزنید تا دستگاه در حالت Safe mode اجرا شود. اگر این روش برای گوشی یا تبلت شما اجرا نمی‌شود، شیوه Boot کردن مدل گوشی خود را در اینترنت پیدا کنید.

%حل مشکل ارور Not responding اندروید

وقتی گوشی در حالت  Safe Mode باشد، می‌توانید این عبارت را در بخشی از اسکرین آن مشاهده کنید.

%حل مشکل ارور Not responding اندروید

کمی با دستگاه خود کار کنید. اگر مشکل وجود ندارد، به احتمال زیاد این ارور به علت نصب برنامه‌ای جدید ایجاد شده است و مشکل از آن است. به همین دلیل باید حذفش کنید. اصولا برنامه‌هایی که خارج از گوگل پلی دانلود می‌کنید، این مشکل را ایجاد می‌کنند. برای بازگشت به حالت عادی، کافی است گوشی خود را ری‌استارت کنید.

حل مشکل Not responding در اندروید برای Instant Apps

برای حل مشکل Process system در برنامه‌های Instant Apps ابتدا اتصال گوشی اندروید به اینترنت را بررسی کنید. ممکن است مشکل از آن باشد و دستگاه شما به اینترنت متصل نباشد. وای فای یا دیتای موبایل را یک بار خاموش و روشن کنید. سپس مرورگر را باز کنید و چیزی را جستجو کنید. اگر اینترنت مشکل دارد و جستجوی شما نمایش داده نمی‌شود، ممکن است علت این ارور مشکلات اینترنتی باشد.

%حل مشکل ارور Not responding اندروید

روش دیگر خاموش و روشن کردن Instant Apps است. برای این کار به Settings و سپس Apps & notifications بروید. حال Default apps را باز کنید. سپس Opening links را بزنید و Instant apps را روشن کنید. همچنین وارد بخش Instant Apps preference شوید و Upgrade web links را هم روشن کنید.

لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=791

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.