حل مشکل زوم شدن عکس در اینستاگرام


استفاده از سرویس Kapwing برای حل مشکل زوم شدن عکس در اینستاگرام

یکی از راه های حل مشکل زوم در استوری اینستاگرام، تغییر نسبت سایز فایل شما می باشد. برای این کار می توانید از سرویس kapwing استفاده کنید. برای حل مشکل زوم شدن عکس در پست اینستاگرام ابتدا فایل خود را در این سرویس آپلود کنید.

%حل مشکل زوم شدن عکس در اینستاگرام

سپس امکاناتی برای ویرایش تصویر یا ویدیو به شما داده می شود. در این قسمت به بخش Resize رفته و گزینه Facebook/Twitter Portrait, 4:5 را برای پست انتخاب کنید. پس زمینه هایی که به فایل شما اضافه می شود را می توانید تغییر رنگ دهید و یا با کلید های موجود، موقعیت تصویر را هم تغییر دهید.

%حل مشکل زوم شدن عکس در اینستاگرام

در نهایت روی دکمه Create کلیک کنید. فایل شما آماده است و اکنون آن را دانلود کنید. سپس می توانید اقدام به اشتراک گذاری ویدیو کنید.

%حل مشکل زوم شدن عکس در اینستاگرام

اگز متوجه شدبد که اینستاگرام تصویر شما را مربع کرد، روی آیکن فلش های گسترش یافته تپ کنید تا اندازه تصویر شما به صورت کامل قرار گیرد.

%حل مشکل زوم شدن عکس در اینستاگرام

 

چگونه سایز عکس را در اینستاگرام کوچک کنیم؟ استفاده از Square Pic

دیگر گزینه شما برای رفع مشکل بزرگ شدن تصویر در استوری اینستاگرام، استفاده از برنامه Square Pic می باشد. ابتدا اقدام به دانلود و نصب این برنامه در گوشی خود کنید. سپس برای گذاشتن عکس عمودی در اینستاگرام با زدن آیکن NEW در گوشه صفحه تصویر مورد نظر را وارد برنامه کنید.

%حل مشکل زوم شدن عکس در اینستاگرام

حال آن را با زدن دکمه SIZE به نسبت ۴:۵ تنظیم کنید و عکس خود را به راحتی در اینستاگرام به اشتراک بگذارید. برای گوشه های تصویر هم می توانید سه حالت مختلف را انتخاب کنید.

%حل مشکل زوم شدن عکس در اینستاگرام

قابل ذکر است که این برنامه جهت گذاشتن عکس مستطیلی در اینستاگرام برای آیفون نیز در دسترس می باشد و می توانید برای سیستم عامل iOS هم استفاده کنید.

%حل مشکل زوم شدن عکس در اینستاگرام

چرا عکس در استوری زوم میشود؟ نکته برای حل مشکل بزرگ شدن عکس در استوری اینستاگرام

اما چرا عکس استوری زوم میشود؟ همانطور که پیش تر هم اشاره کردیم، استوری اینستاگرام نیز دارای نسبت سایز مشخصی است. تصویر و یا ویدیویی که در این محدوده نسبت سایز نباشد به صورت خودکار تمام صفحه می شود که این کار باعث زوم شدن تصویر و افت کیفیت آن می شود. برای رفع این مشکل دو راه حل در پیش دارید.

  • با یکی از روش هایی که برای پست آموزش دادیم اقدام به تغییر نسبت ابعاد فایل خود به نسبت ۹:۱۶ کنید.
  • از روشی که در ادامه گفته می شود استفاده کنید.

در آپدیت های جدیدتر اینستاگرام به شما قابلیت تغییر سایز تصویر و ویدیو در استوری داده شده است. در نتیجه برای حل مشکل زوم شدن عکس در استوری هم کافیست تا به سادگی با کمک دو انگشت خود تصویر را از حالت زوم خارج کنید. (با کمک دو انگشت خود فایل را کوچک کنید) اینگونه علت زوم شدن عکس در استوری رفع می شود. اینستاگرام بر اساس تم و رنگ غالب تصویر یا ویدیو شما یک پس زمینه برای کار در نظر می گیرد و می توانید مکان مناسب را برای انتشار با نسبت سایز اولیه انتخاب کنید.

%حل مشکل زوم شدن عکس در اینستاگرام

لینک کوتاه : https://bit.ly/2xTktB2

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.