حل مشکل سیاه شدن صفحه گوگل کروم


چرا صفحه گوگل سیاه شده است؟ دنبال افزونه های ناهماهنگ باشید!

%حل مشکل سیاه شدن صفحه گوگل کروم

غیر فعال کردن افزونه های فعال شده در کروم یکی از راه حل هایی است که برای حل سیاه شدن صفحه اینترنت وجود دارد. برای اینکار به کروم رفته و مسیر Menu > More tools > Extensions را دنبال کنید. سپس تمام یا بیشتر افزونه های فعال را خاموش کنید. سپس کروم را بسته و مجددا باز کنید تا ببینید آیا مشکل همچنان پابرجاست است یا خیر.

حل سیاه شدن کروم با خاموش کردن پرچم ها

%حل مشکل سیاه شدن صفحه گوگل کروم

پرچم ها (Flags) از سری ویژگی های مخفی در گوگل کروم هستند که فعلا به طور آزمایشی در حال فعالیت اند. گاهی اوقات پرچم ها میتوانند علت سیاه شدن زمینه گوگل باشند. برای دسترسی به پرچم ها باید عبارت chrome://flags/ در نوار آدرس بنویسیند و Enter را بزنید. حالا با جستجو و خاموش کردن پرچم های مربوط به GPU ببینید که آیا مشکل حل میشود یا خیر.

پنجره کروم را تغییر سایز دهید

گاهی اوقات مشکل سیاه شدن صفحه در کروم با تغییر سایز دادن پنجره کروم به طور موقت حل میشود. یعنی اگر کروم در حالت تمام صفحه در حال اجراست، آن را از حالت تمام صفحه خارج کرده و سپس آن را تغییر سایز دهید. دقت داشته باشید که این روش تنها یک روش موقتی و مشکل ممکن است باز هم پابرجا باشد.

برنامه را در حالت Compatibility Mode اجرا کنید

%حل مشکل سیاه شدن صفحه گوگل کروم

بر روی آیکون گوگل کروم کلیک کرده و سپس گزینه Properties را انتخاب بکنید. حالا از پنجره Properties به دنبال سربرگ Compatibility بگردید. حالا از لیستی که زیر عبارت un this program in compatibility mode for قرار گرفته، نسخه پایین تر از ویندوز خودتان را انتخاب کنید. مثلا میتوانید ویندوز ۷ را انتخاب کنید. حالا کروم را از طریق همین آیکون، مجددا اجرا نمایید.

حل سیاه شدن گوگل کروم با بازگشت به تنظیمات کارخانه

%حل مشکل سیاه شدن صفحه گوگل کروم

به کروم رفته و تنظیمات آن را باز کنید. حالا ببه سمت پایین اسکرول کرده (در صورت نیاز) و گزینه Advanced را بزنید تا تنظیمات پیشرفته نیز نمایش یابند. حالا مجددا به پایین اسکرول کنید تا قسمت Reset settings را ببینید. بر روی آن کلیک کنید تا کروم به حالت تنظیمات کارخانه باز گردد. با انجام این کار تمامی تنظیمات کروک که در قبل اعمال کرده بودید از بین خواهد رفت. از جمله تم ها و پسورد هایی که در حساب جیمیل شما ذخیره نشده باشند.

لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=451

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.