حل مشکل همگام سازی مخاطبین تلگرام


علت عدم همگام سازی مخاطبین تلگرام،‌ سینک نبودن تلگرام با دفترچه تلفن همراه موبایل شما است. برای حل عدم نمایش مخاطبین در تلگرام، ابتدا تلگرام را باز کنید. از منوی اصلی نرم‌افزار وارد بخش Settings شوید.

%حل مشکل همگام سازی مخاطبین تلگرام

در این بخش گزینه Privacy And Secutiy را انتخاب کنید.

%حل مشکل همگام سازی مخاطبین تلگرام

در صفحه جدید بازشده به بخش Contacts مراجعه کنید و گزینه Sync Contacts را فعال کنید. به این ترتیب به احتمال زیاد مشکل سینک نشدن مخاطبین تلگرام برطرف می‌شود.

%حل مشکل همگام سازی مخاطبین تلگرام

در صورتی که هنوز مشکل برطرف نشده باشد، دلیل بالا نیامدن مخاطبین در تلگرام عدم دسترسی تلگرام به مخاطبین تلفن همراه شما است.

برای حل این مشکل باید وارد بخش Settings تلفن همراه خود شوید. سپس گزینه App را انتخاب کنید. در ادامه از بخش Manage Apps باید تلگرام را بیابید و روی آن بزنید.

%حل مشکل همگام سازی مخاطبین تلگرام

در ادامه گزینه‌ای به نام App Permission یا Permissions وجود دارد

%حل مشکل همگام سازی مخاطبین تلگرام

که به کمک آن باید دسترسی تلگرام به مخاطبین (Contacts) خود را فعال کنید.

%حل مشکل همگام سازی مخاطبین تلگرام

سپس موبایل خود را مجدد راه‌اندازی کنید. به این ترتیب مشکل عدم نمایش مخاطبین تلگرام در آیفون و اندروید،‌ برطرف خواهد شد.

چرا مخاطبین حذف‌شده هنوز در تلگرام نشان داده می‌شود؟

یکی از مشکلاتی که برخی کاربران با آنها مواجه می‌شوند، این است که مخاطبانی که از تلفن خود حذف می‌کنند، در تلگرام پاک نمی‌شود. به عنوان یک پاسخ کوتاه، این مسئله مربوط به مشکل سینک نشدن مخاطبین تلگرام است.

برای حذف یک مخاطب نمی‌توانید از داخل تلگرام این کار را بکنید. چون تلگرام به گونه‌ای طراحی شده‌ است که با برنامه مخاطبان تلفن همراه شما خود را همگام کند. برای حذف یک مخاطب باید این کار در برنامه اصلی مخاطبان خود انجام دهید. پس از حذف کردن نیز باید منتظر سینک شدن تلگرام با آن برنامه باشید.

برای این منظور ابتدا به برنامه مخاطبان تلفن همراه خود بروید. مخاطبانی را که مدنظر دارید را انتخاب کنید و حذف نمایید. پس از آن وارد تلگرام شوید. از منوی اصلی نرم‌افزار وارد بخش Settings شوید. در این بخش گزینه Privacy And Security را انتخاب کنید. صفحه را به پایین بکشید و در بخش Contacts روی گزینه Delete Synced Contacts بزنید.

%حل مشکل همگام سازی مخاطبین تلگرام

در نهایت روی OK بزنید و برنامه را یکبار مجدد راه‌اندازی کنید. به این ترتیب مخاطبانی که از تلفن همراه خود پاک کردید، از لیست مخاطبین تلگرام حذف شده‌اند.

لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=733

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.