حل مشکل Download Pending گوگل پلی


در چنین شرایطی، اولین چیزی که به ذهن هر کاربر خطور می کند سرعت پایین اینترنت است که باعث شده چنین مشکلی به وجود بیاید.

در واقع، این مشکل معمولاً هنگام استفاده از Wi-Fi عمومی، استفاده از اینترنت در شبکه های رومینگ و با سیم کارت های مسافرتی در یک کشور خارجی به وجود میاید و کاربران را دچار مشکل می کند.

گوگل توصیه می کند برای دانلود برنامه های فروشگاه گوگل پلی از یک شبکه Wi-Fi یا اینترنت موبایل قوی استفاده کنید. اما، در بسیاری از موارد، دلیل این مشکل سرعت اینترنت نیست و همچنین لازم نیست تلفن یا تبلت اندرویدی خود را ریستارت کنید یا به دنبال Wi-Fi با سرعت بالا و قوی باشید. روش های آسان تری برای حل این مشکل وجود دارد پس با ما همراه شوید.

%حل مشکل Download Pending گوگل پلی

مشکل دانلود نشدن از گوگل پلی ، از VPN استفاده می کنید؟

یکی از دلایلی که ممکن است شما با خطا Download Pending مواجه شوید زمانی است که از VPN برای اتصال به اینترنت استفاده می کنید (مشکل گوگل پلی در ایران). و این به این معنا است که ممکن است برخی برنامه به شکلی تنظیم شده اند که فقط از طریق اتصال مستقیم Wi-Fi دانلود و بروزرسانی شوند و اگر از VPN استفاده می کنید، آنها دانلود نخواهند شد.

برای حل این مشکل دو راه حل وجود دارد.

به بخش تنظیمات در فروشگاه گوگل پلی بروید و گزینه های “App download preference” و “Auto-update apps” را تغییر دهید تا امکان دانلود غیر از Wi-Fi نیز فراهم شود.

%حل مشکل Download Pending گوگل پلی

راه حل امن تر این است که VPN خود را هر زمان که می خواهید برنامه ها را از فروشگاه گوگل پلی دانلود کنید، خاموش کنید و بعد از اتمام آن دوباره فعال کنید.

با انجام یکی از این دو کار به احتمال خیلی زیاد مشکل دانلود گوگل پلی و مشکل آپدیت نشدن برنامه های گوگل پلی برای شما حل خواهد شد اما اگر همچنان مشکل داشتید میتوانید بقیه راه هایی که در ادامه گفته می شود را امتحان کنید.

البته اگر با مشکل تحریم ها برای دانلود برنامه از گوگل پلی مواجه هستید و نمی توانید VPN خود را غیر فعال کنید مطلب حل مشکل This item is not available in your country را مطالعه کنید.

استفاده از داده در پس زمینه برای حل مشکل Download Pending

یکی از اتفاقاتی که ممکن است باعث مشکل عدم دانلود از گوگل پلی شود عدم دسترسی برنامه گوگل پلی به صورت پس زمینه است تا بتواند دانلود های خود را انجام بدهد. این عدم دسترسی از سویی باعث می شود که برنامه های شما به صورت خودکار و بدون دخالت شما دانلود نشوند و از طرفی باعث به وجود آمدن این مشکل می شود.

%حل مشکل Download Pending گوگل پلی

برای رفع این مشکل باید به مسیر Settings -> Data usage -> Data Saver -> Unrestricted data بروید و با رفتن به سمت پایین Google Play Store را پیدا کنید و آن را فعال کنید تا در پس زمینه نیز بتواند اجرا شود. این کار باعث می شود که از پیام آزار دهنده “Download Pending” خلاص شوید.

اگر باز هم مشکل آپدیت گوگل پلی سرویس و سایر برنامه ها برطرف نشد نگران نباشید چون راه حل های بیشتری برای رفع مشکل بارگیری در حالت تعلیق در گوگل پلی وجود دارد.

رفع مشکل دانلود نکردن از گوگل پلی با متوقف کردن بروزرسانی های خودکار

دلیل اصلی که در مورد خطای Download Pending گفته می شود این است که گوگل بروزرسانی ها و نصب های پس زمینه را برای دانلود برنامه های جدیدتر اولویت بندی می کند و به همین دلیل برنامه های شما در صف قرار می گیرند.

واضح است که برای حل این مشکل ابتدا باید بارگیری های در صف انتظار متوقف شوند و به محض اینکه این کار تمام شد می توانید یک بار دیگر برنامه مورد نظر خود را نصب کنید.

در برنامه Play Store بر روی نماد با سه نوار کوچک (☰) کلیک کنید ، و به بخش My apps & games بروید.

در اینجا می توانید بروزرسانی های خودکار و هرگونه نصب در انتظار را متوقف کنید.

%حل مشکل Download Pending گوگل پلی

برای آزاد کردن فضای در سیستم عامل اندروید این روش همیشه ایده خوبی است که بروزرسانی های خودکار را غیرفعال کنید و بروزرسانی ها را به شکل دستی انجام دهید.

حل مشکل از کار افتادن گوگل پلی سرویس با پاک کردن کش

اگر پاک کردن صف دانلودهای خودکار کار نکرد، ممکن است که در برنامه گوگل پلی شما مشکلاتی وجود داشته باشد.

معمولاً اگر فضای بسیار کمتری در گوشی شما وجود داشته باشد، می تواند در دانلود برنامه ها اختلال ایجاد شود.

به عنوان یک روش، به “Settings” و بعد از آن به بخش “Battery and Storage” بروید و بخش Storage دستگاه خود را بررسی کنید تا ببینید آیا با مشکل فضای خالی مواجه هستید یا خیر؟

همچنین برای خالی کردن حافظه خود می توانید حافظه پنهان یا کش “Clear Cache” را از بخش “App info” هر برنامه پاک کنید پاک کنید. خوب است برنامه های اضافی که ممکن است باعث کند شدن دستگاه شما شود را حذف کنید.

به صورت اختیاری، می توانید برنامه Google Play Store را  با انتخاب گزینه Force Stop متوقف کنید و یک بار دیگر آن را راه اندازی کنید.

%حل مشکل Download Pending گوگل پلی

اگر کارت های حافظه جانبی یا همان SD به درستی تنظیم نشده باشند ممکن است باعث شوند مشکلات دانلود در فروشگاه پلی ایجاد شود.

در چنین مواردی کارت را بیرون بیاورید و مجددا آن را وارد گوشی کنید اما اگر خراب بود از کارت SD استفاده نکنید.

از کار افتادن گوگل پلی سرویس: خطای ByPass

خطای Download Pending  می تواند به دلیل مشکلاتی در ByPass اتفاق بیافتد.

در واقع، می توانید به وب سایت رسمی فروشگاه گوگلی پلی با مرورگر تلفن خود بروید و دوباره از این طریق وارد حساب گوگل خود شوید.

%حل مشکل Download Pending گوگل پلی

پس از انتخاب برنامه در مرورگر خود، باید مدل دستگاه خود را انتخاب کنید. بعد از آن می توانید بررسی کنید که آیا این برنامه با موفقیت دانلود و نصب شده است یا خیر؟

برای رفع مشکل بارگیری در حالت تعلیق در گوگل پلی از داده به Wi-Fi بروید

یکی از دلایل این مشکل می تواند اتصال به داده های موبایل باشد. بهتر است از طریق وای فای دانلود را امتحان کنید چون ممکن است با اتصال به وای فای مراحل دانلود و نصب به خوبی طی شود.

حل مشکل آپدیت نشدن برنامه های گوگل پلی با نصب مجدد آپدیت فروشگاه

می توانید برنامه گوگل پلی را حذف کرده (البته بروزرسانی های آن را) و دوباره آن را از ابتدا نصب کنید.

برای این کار به مسیر Settings > Apps & notifications > Google Play Store بروید و در صفحه آن، روی دکمه سه نقطه ای ضربه بزنید و Uninstall را انتخاب کنید. با این کار برنامه فروشگاه گوگل پلی به نسخه اصلی برمی گردد.

%حل مشکل Download Pending گوگل پلی

از طرف دیگر، می توانید نسخه ای از فروشگاه گوگل پلی را از سایت APKMirror بگیرید و آن به عنوان بک آپ داشته باشید تا هر زمان که لازم بود فروشگاه گوگل پلی خود را بروزرسانی کنید.

برای حل مشکل دانلود گوگل پلی دوباره وارد حساب خود شوید

یکی دیگر از راه های حل مشکل دانلود فروشگاه پلی تازه سازی حساب گوگل است.

به بخش Settings > Accounts بروید و با انتخاب حساب خود روی گزینه Remove account کلیک کنید.

%حل مشکل Download Pending گوگل پلی

بعد از پاک کردن حساب از روی دستگاه دوباره وارد حساب خود شوید.

رفع مشکل از کار افتادن گوگل پلی سرویس با تنظیم صحیح تاریخ و ساعت

مطمئن شوید که تاریخ و زمان موجود در تلفن شما صحیح است. برای انجام آن، این مراحل را دنبال کند:

Setting را روی تلفن خود باز کرده و به بخش System بروید.

روی Date & time ضربه بزنید. در صفحه بعدی، Automatic date & time را فعال کنید. اگر قبلاً فعال شده است، آن را خاموش کنید و دوباره آن را فعال کنید.

%حل مشکل Download Pending گوگل پلی

%حل مشکل Download Pending گوگل پلی

 اگر همه موارد دیگر شکست خورد ، این کار را امتحان کنید

در صورتی که تمام راه های را انجام دادید و مشکل شما حل نشد، آخرین روش تنظیم مجدد دستگاه به تنظیمات کارخانه است.

لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=463

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.