رفع ارور Authentication Error Occurred وای فای اندروید


برای اتصال به یک شبکه وای فای، به پسورد یا رمز عبور نیاز خواهید داشت. اما در زمان هایی ممکن است با وجود این که پسورد را به درستی وارد کرده اید، باز هم با مشکل ارور تایید اعتبار یا Authentication Error Occurred مواجه شوید. در این زمان چه کاری باید انجام داد؟ با ما همراه باشید.

بررسی مشکل ارور Authentication Error Occurred

یکی از کارهایی که می تواند به حل مشکل Authentication Error Occurred کمک کند، ریستارت گوشی است. می توانید این کار را به سادگی انجام داده و مشکل را تست کنید. در نظر داشته باشید که ممکن است مشکل سخت افزاری نیز داشته باشید. بنابراین بهتر است در صورت امکان به شبکه ای دیگر وصل شده و مشکل را تست کنید. در صورتی که نتوانید به هیج شبکه ای متصل شوید، احتمال وجود آسیب سخت افزاری وجود دارد که در این موارد باید گوشی را به تعمیرکاران متخصص بسپارید.

رفع مشکل Authentication Error Occurred با فعال کردن حالت پرواز

در برخی از موارد هنگام مشکل خطای تایید اعتبار وای فای ، ممکن است سیگنال های گوشی شما دچار اختلال شوند. برای رفع این مشکل ابتدا وای فای و شبکه تلفن همراه را خاموش کرده و سپس حالت پرواز را فعال کنید.

%رفع ارور Authentication Error Occurred وای فای اندروید

حال وای فای خود را روشن کنید و مشکل را تست کنید. اگر تلفن شما به درستی به وای فای وصل شد، سپس می توانید حالت پرواز را خاموش کنید.

مشکل تایید اعتبار در وای فای چیست؟ اتصال مجدد برای رفع آن

برای رفع خطای تایید اعتبار در وای فای اگر قبلا به شبکه مورد نظر وصل شده اید و با اتصال خودکار دچار مشکل شده اید، وارد تنظیمات شده و شبکه های WiFi را باز کنید. سپس روی شبکه مورد نظر تاچ کرده و انگشت خود را نگه دارید تا یک منو ظاهر شود. در منوی باز شده روی Forget Network تپ کنید تا اتصال شما با شبکه به طور کلی قطع شود. سپس مجدد با وارد کردن پسورد صحیح به آن وصل شوید.

%رفع ارور Authentication Error Occurred وای فای اندروید

 

روش رفع خطای An Authentication Error has Occurred

در این روش حل مشکل عدم شناسایی وای فای توسط گوشی هم باید تنظیمات شبکه از حالت DHCP به Static IP تغییر دهید. برای این کار ابتدا به تنظیمات گوشی و سپس قسمت وای فای بروید. حال روی شبکه تاچ کرده و انگشت خود را نگه دارید تا منوی جدید باز شود. در منوی باز شده روی Modify Network ضربه بزنید. در تنظیمات باز شده به قسمت Advanced رفته و DHCP را پیدا کنید. روی آن تاچ کرده و حالت را به Static تغییر دهید.

حال یک فیلد آدرس آیپی نمایش داده می شود. اطلاعاتی را که در قسمت Static IP مشاهده می کنید را ذخیره کرده و سپس آن را پاک کنید. دوباره همین آدرس را وارد کرده و روی Save تپ کنید.

%رفع ارور Authentication Error Occurred وای فای اندروید

حال مشکل تایید اعتبار در وای فای گوشی را تست کنید.

ریست تنظیمات شبکه برای حل مشکل تایید اعتبار وای فای

ممکن است مشکلی در تنظیمات شبکه گوشی شما به وجود آمده باشد که برای رفع آن راهی جز ریست تنظیمات شبکه وجود نداشته باشد. برای انجام این روش رفع مشکل عدم تایید اعتبار وای فای به تنظیمات گوشی و قسمت Backup & Reset بروید. سپس روی Network Reset تاچ کرده و بعد از زدن Reset Settings دستورالعمل ها را انجام دهید تا تنظیمات شبکه گوشی شما ریست شود.

%رفع ارور Authentication Error Occurred وای فای اندروید

رفع مشکل تایید اعتبار وای فای در اندروید با آپدیت کردن سیستم عامل

در مواردی هم ممکن است سیستم عامل نقص فنی داشته باشد و باعث مشکل احراز هویت وای فای شود. در این موارد باید اقدام به آپدیت کردن سیستم عامل خود به آخرین نسخه منتشر شده کنید. برای این کار وارد تنظیمات گوشی شده و به قسمت About Phone بروید. سپس روی System Updates تپ کنید.

%رفع ارور Authentication Error Occurred وای فای اندروید

ریست فکتوری برای رفع ارور An Authentication Error has Occurred

در نهایت اگر هیچ کدام از روش ها مشکل تایید اعتبار در وای فای گوشی هواوی و.. شما را رفع نکرد، ممکن است نیاز به بازگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه داشته باشید.

%رفع ارور Authentication Error Occurred وای فای اندروید

لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=693

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.