رفع ارور Bad Image در ویندوز


ارور Bad Image در ویندوز ۷ و.. ممکن است به شکل های زیر نشان داده شود:

  • <filename> is either not designed to run on Windows or it contains an error. Try installing the program again using the original installation media or contact your system administrator or the software vendor for support. Error status 0xc000012f
  • C:\Windows\System32\schannel.dll is either not designed to run on Windows or it contains an error. Try installing the program again using the original installation media or contact your system administrator or the software vendor. error: 0xc000012f
  • C:\Program Files\Windows Portable Devices\xxxx.dll is either not designed to run on Windows or it contains an error. Try installing the program again using the original installation media or contact your system administrator or the software vendor for support.

%رفع ارور Bad Image در ویندوز

در این خطا ها که به ۰xc000012f اشاره می شود، به معنی آسیب دیدن یکی از ماژول ها پشتیبانی است. البته ممکن است دلایلی مانند عدم تطابق DLL هم به خصوص در برنامه هایی که از Microsoft Visual C++ 2015 Redistributables استفاده می کنند هم وجود داشته باشند. به طور کلی دلیل ارور Bad Image می تواند از آسیب دیدن فایل های سیستمی ویندوز یا برنامه باشد که این آسیب هم می تواند در نتیجه وجود بد افزار ها، آپدیت ها و اشتباهات سیستمی رخ دهد.

استفاده از برنامه های کمکی برای رفع ارور Bad Image

برای رفع ارور بد ایمیج، برنامه های CCleaner و Malwarebytes را دانلود و نصب کنید. سپس برنامه Malwarebytes که کارش پیدا کردن فایل های مخرب برای ویندوز است را اجرا کنید و اجازه دهید سیستم را اسکن کند. اگر بدافزاری پیدا شود، به صورت خودکار توسط برنامه حذف خواهد شد.

سپس CCleaner را اجرا کنید و در بخش Cleaner زیر تب Windows، گزینه های زیر که در تصویر مشخص شده است را انتخاب کنید.

%رفع ارور Bad Image در ویندوز

پس از انتخاب موارد ذکر شده روی Run Cleaner کلیک کنید و اجازه دهید برنامه فرآیند لازم را برای تمیز کردن سیستم انجام دهد. برای تمیز کردن بیشتر، می توانید در تب Registry هم موارد زیر را انتخاب کنید:

%رفع ارور Bad Image در ویندوز

پس از کلیک روی اسکن، گزینه Fix Selected Issues را بزنید. در پیام نشان داده شده روی Yes کلیک کنید. پس از پایان بکاپ گیری، روی Fix All Selected Issues کلیک کنید. در پایان سیستم را ریستارت کنید.

تعمیر فایل های سیستمی برای رفع ارور Bad Image ویندوز

برای رفع مشکل Bad Image، در سرچ ویندوز عبارت CMD را تایپ و روی برنامه Command Prompt کلیک راست کنید. سپس برنامه را با دسترسی ادمین (run as administrator) باز کنید. سپس دستور sfc /scannow را تایپ و اینتر کنید. با این کار سیستم به صورت خودکار فایل های اجرایی را بررسی و فایل های آسیب دیده سیستمی را تعمیر می کند.

%رفع ارور Bad Image در ویندوز

اگر سیستم خطایی را شناسایی کند که قادر به رفع آن نباشد، اروری مشابه زیر را نشان می دهد:

  • Windows Resource Protection found corrupt files but was unable to fix some of them. Details are included in the CBS.Log %WinDir%\Logs\CBS\CBS.log

در این صورت شما باید از دستور دیگری برای تعمیر آنلاین استفاده کنید. در همان پنجره این بار دستور زیر را نوشته و اینتر کنید:

DISM.exe /Online /Cleanup-image /Restorehealth

%رفع ارور Bad Image در ویندوز

در نهایت پس از تکمیل فرآیند، کامیپوتر را ریستارت کنید.

استفاده از برنامه Microsoft safety scanner برای رفع مشکل Bad Image

از آنجایی که رخ دادن این مشکل می تواند به علت وجود ویروس های مختلفی باشد، پیشنهاد می کنیم برنامه Microsoft safety scanner که متعلق به خود مایکروسافت است را دانلود کنید. سپس آنتی ویروس موجود و سایر برنامه های امنیتی خود را غیر فعال کنید و اجازه دهید تا برنامه مایکروسافت سیستم شما را اسکن کند.

اموزش رفع ارور Bad Image در ویندوز

راه بعدی رفع مشکل حل ارور ۰xc000012f و..، حذف و نصب مجدد برنامه های مشکل دار است. زیرا همانطور که اشاره کردیم، قسمتی از برنامه آسیب دیده است و باید تعمیر شود. از طریق کنترل پنل و یا تنظیمات ویندوز اقدام به حذف کامل برنامه از روی سیستم کنید و مجدد یک نسخه سالم را نصب کنید. بهتر است نسخه آپدیت شده و جدید برنامه را مجدد دانلود و نصب کنید.

حذف آپدیت اخیر ویندوز برای رفع ارور Bad Image

اگر این اتفاق پس از آپدیت کردن ویندوز شما رخ داده است، ممکن است مشکلی در خود ویندوز در رابطه با آن برنامه باشد. در این موارد باید آخرین آپدیت نصب شده را حذف کنید. برای این کار باید به لیست برنامه ها در کنترل پنل بروید. می توانید به عنوان میانبر دکمه های Win+R را بزنید و در پنجره RUN باز شده، عبارت appwiz.cpl را تایپ و اینتر کنید.

%رفع ارور Bad Image در ویندوز

در پنجره باز شده در سمت چپ روی گزینه View installed updates کلیک کنید. آپدیت مشکوک جدید که نصب کرده اید و بعد از آن دچار مشکل شده را پیدا کرده و با کلیک روی آن، Uninstall را بزنید. در نهایت ویندوز را ریستارت کنید.

%رفع ارور Bad Image در ویندوز

Repair کردن ویندوز برای حل مشکل Bad Image در بازی و برنامه ها

تعمیر کردن ویندوز هم ممکن است مشکل شما را رفع کند. برای این کار باید دیسک حاوی ویندوز را داخل کامپیوتر قرار داده و آن را بوت کنید. در صفحه ظاهر شده برای بوت کردن روی یک دکمه در صفحه کلید بزنید.

%رفع ارور Bad Image در ویندوز

زبان مورد نظر را انتخاب کرده و Next را بزنید. در صفحه بعدی باید روی Repair your computer در گوشه سمت چپ و پایین صفحه کلیک کنید.

%رفع ارور Bad Image در ویندوز

گزینه Troubleshoot را انتخاب کنید.

%رفع ارور Bad Image در ویندوز

حال باید روی Advanced option کلیک کنید.

%رفع ارور Bad Image در ویندوز

سپس در بین گزینه های مشاهده شده، روی Automatic Repair یا Startup Repair کلیک کنید.

%رفع ارور Bad Image در ویندوز

پس از پایان تعمیرات، ویندوز را ریستارت کنید.

روش رفع ارور Chrome.exe Bad Image

اگر متن ارور شما به شکل زیر است، این روش ها به ترتیب را برای حل مشکل Bad Image در کروم انجام دهید:

Chrome.exe – Bad Image. A particular file is either not designed to run on Windows or it contains an error.
Error status 0xc000012f

مروگر کروم را باز کرده و روی منو (سه نقطه) در سمت راست و بالای صفحه کلیک کنید. سپس Settings را بزنید.

%رفع ارور Bad Image در ویندوز

سپس در پایین صفحه روی Show Advanced Settings کلیک کنید.

%رفع ارور Bad Image در ویندوز

اکنون باید دکمه Reset settings را بزنید.

%رفع ارور Bad Image در ویندوز

در پیامی که نشان داده می شود، Reset را بزنید. اگر با انجام این کار مشکل شما حل نشد، به پوشه زیر بروید:

C:\Users\Username\AppData\Local\Google\Chrome\User Data

سپس پوشه Default را پیدا کرده و نام آن را به Default backup تغییر دهید.

%رفع ارور Bad Image در ویندوز

مجدد مشکل را تست کنید. اگر هنوز هم مشکلی وجود داشت، برنامه با رفتن به منو و زدن About Google Chrome آپدیت کنید.

%رفع ارور Bad Image در ویندوز

در نهایت مجبور به حذف کامل کروم و نصب یک نسخه جدید هستید.

روش رفع ارور Microsoft Office Bad Image

برای رفع خطای Microsoft Office Bad Image دکمه های Win+X را بزنید و روی کنترل پنل (Control Panel) کلیک کنید.

%رفع ارور Bad Image در ویندوز

حال Uninstall a Program را بزنید. در لیست برنامه مایکروسافت آفیس را پیدا کنید و روی آن کلیک کرده و Change را بزنید. حال Repair را انتخاب کرده و Next را بزنید.

%رفع ارور Bad Image در ویندوز

اکنون باید مدتی صبر کنید تا تعمیر برنامه انجام شود.

%رفع ارور Bad Image در ویندوز

پس از پایان عملیات، پنجره را بسته و ویندوز را ریستارت کنید.

ارور Bad Image و ریستور کردن ویندوز برای رفع آن

اگر مشکل همچنان باقی مانده است، می توانید از روش ریستور کردن استفاده کنید. اگر قبلا تنظیمات ریستور و بکاپ ویندوز را فعال کرده باشید، می توانید نسخه های قدیمی تر که در زمان سالم بودن سیستم بکاپ گرفته شده را ریستور کنید. برای این کار در صورت فعال بودن ریستور ویندوز، فقط کافیست عبارت rstrui.exe را در استارت سرچ و برنامه را باز کنید.

اگر بکاپی از ویندوز ندارید و هیچ کدام از روش های ذکر شده مشکل شما را حل نکرد، در نهایت باید سیستم خود را ریست کنید که باعث حذف برنامه ها و اطلاعات شما می شود.

لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=511

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.