رفع ارور No Command در اندروید


ممکن است گوشی شما خاموش شود و پس از روشن کردن، با ارور No Command مواجه شوید و دیگر گوشی شما بوت نشود. همچنین اگر بتوانید گوشی خود را به حالت بازیابی یا Recovery Mode بوت کنید، ممکن است باز هم در کنار عکس ربات اندروید، ارور No Command را مشاهده کنید. با توجه به این که هیچ اطلاعات دیگری به ما داده نمی شود، این ارور کمی گیج کننده می شود زیرا معلوم نیست که چه اشتباهی رخ داده است. برخی از دلایل ارور No Command هم می تواند شامل موارد زیر باشد:

  • در گوشی های روت شده، Super Users اجازه دسترسی به یک برنامه را مسدود کند.
  • فرآیند نصب از اپ استور ها را متوقف یا کنسل کنید.
  • سیستم عامل به صورت ناقص آپدیت شده باشد.
  • در حین ریست کردن گوشی مشکلی رخ دهد.

در هر صورت به هر دلیلی که این ارور اتفاق افتاده باشد، شما باید وارد ریکاوری مود شده و این فرآیند را با ریست فکتوری کردن یا بازگشت به تنظیمات کارخانه خاتمه دهید.

روش رفع ارور No Command در ریکاوری مورد

قبل از انجام این روش توجه داشته باشید که باید سیم کارت، مموری و سایر تجهیزات جانبی را از گوشی جدا کنید. گوشی شما باید درصد بالایی شارژ داشته باشد. در این روش تمامی اطلاعات گوشی شما حذف شده و گوشی ریست فکتوری می شود.

%رفع ارور No Command در اندروید

برای رفع ارور No Command در گوشی، ابتدا گوشی خود را خاموش کنید. سپس دکمه های پاور و کاهش صدا را با هم نگه دارید تا منوی بوت لودر ظاهر شود.

سپس دکمه ها را رها کرده و با کمک دکمه های کاهش و افزایش صدا، گزینه Recovery Mode را انتخاب کرده و با زدن دکمه پاور آن را باز کنید.

حال ممکن است ارور No Command را مجدد ببینید.

در اینجا باید دکمه پاور را فشار داده و نگه دارید و سپس یک بار دکمه افزایش صدا را بزنید و رها کنید (همچنان دکمه پاور را نگه دارید). بعد از این کار لیستی از گزینه های مختلف را خواهید دید که باید Wipe data/ factory reset را انتخاب کنید.

%رفع ارور No Command در اندروید

یک پیام هشدار نشان داده می شود که اعلام می کند داده های شما حذف می شود. برای تایید Yes را بزنید.

روش های دور زدن مشکل No Command برای ورود به حالت ریکاوری مود اندروید

اگر ارور No Command مانع از دسترسی شما به ریکاوری مورد و.. می شود، باید روش های زیر را امتحان کنید. نیاز به انجام همه آن ها نیست و معمولا یکی از آن ها روی گوشی شما جواب می دهد. قابل ذکر است که اگر گوشی شما در حالت بوت ارور می دهد و این چرخه تکرار می شود، باتری خود را خراج کرده و چند لحظه صبر کنید. سپس باتری را اضافه کرده و روش های زیر را امتحان کنید.

  • دکمه پاور را به همراه کاهش صدا، افزایش صدا، هوم (Home) را با هم فشار دهید تا منو ظاهر شود.
  • دکمه های افزایش صدا و کاهش را باهم فشار دهید.
  • دکمه های پاور و افزایش صدا را فشار دهید.
  • دکمه های پاور و کاهش صدا را فشار دهید.
  • دکمه های پاور + کاهش صدا و هوم را فشار دهید.
  • دکمه های پاور + افزایش صدا و هوم را فشار دهید.

هنگامی که با یکی از روش ها منوی ریکاوری باز شد، گزینه Wipe Factory Reset یا اگر ارور در چرخه بوت قرار دارد Wipe Cache Partition را انتخاب کنید.

%رفع ارور No Command در اندروید

 

نصب آپدیت به صورت دستی برای حل مشکل No Command

اگر خطای No Command زمانی به شما نشان داده شد که در حال آپدیت کردن دستگاه بودید، بهتر است به صورت دستی آپدیت را انجام دهید. برای این کار با روش های ذکر شده به منوی ریکاوری بروید و گزینه Apply update from cache را انتخاب کنید. بعد از باز کردن این گزینه، لیست آپدیت های قابل نصب نشان داده می شود که می توانید آن را نصب کنید.

%رفع ارور No Command در اندروید

اگر آپدیتی را مشاهد نکردید، می توانید آن را به صورت صورت جداگانه دانلود کرده و داخل مموری ریخته و در منوی ریکاوری گزینه Apply update from external storage را انتخاب کنید.

%رفع ارور No Command در اندروید

فلش کردن رام گوشی برای رفع ارور No Command در اندروید

اگر هنوز هم مشکل شما رفع نشد، باید اقدام به فلش کردن رام اصلی دستگاه کنید. فلش زدن رام برای گوشی ها و برند های مختلف متفاوت است و باید برای گوشی خود سرچ کنید

%رفع ارور No Command در اندروید

اگر نتوانستید خودتان فلش کردن را انجام دهید، گوشی را به تعمیر کاران متخصص بسپارید تا این کار را انجام دهند. قابل ذکر است که اگر با فلش کردن هم مشکل رفع نشد، احتمال وجود عیب سخت افزاری وجود دارد که باید شناسایی و گوشی شما تعمیر شود.

لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=539

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.