رفع مشکل ارور Removable Disk فلش مموری


تغییر نام و آدرس درایو USB

%رفع مشکل ارور Removable Disk فلش مموری

یک فلش USB وارد سیستم کرده و بر روی This PC کلیک راست کنید و گزینه Manage را بزنید. حالا از سمت چپ در زیر Storage بر روی Disk Management کلیک کنید. در صفحه‌ی باز شده، فایل فلش خود را پیدا کنید و بعد از کلیک راست کردن بر روی آن گزینه Change Drive Letter and Paths را بزنید. سپس Change را زده و بعد از انتخاب نام جدید برای درایو، OK را بزنید.

رفع ارور please insert a disk توسط Troubleshooter

%رفع مشکل ارور Removable Disk فلش مموری

برای رفع ارور please insert a disk توسط Troubleshooter ابتدا توسط کلید های CRTL + I اقدام به باز کردن تنظیمات بکنید. سپس مسیر Update & Security > Troubleshoot را طی کنید. حالا به دنبال گزینه Hardware and Devices بگردید سپس بر روی Run the troubleshooter کلیک کنید.

حذف پارتیشن فلش و حل مشکل removable disk

%رفع مشکل ارور Removable Disk فلش مموری

فلش USB خود را به سیستم متصل کنید و بر روی This PC کلیک راست کنید و گزینه Manage را بزنید. حالا از سمت چپ در زیر Storage بر روی Disk Management کلیک کنید. حالا از لیست فلش خود را پیدا کنید و سپس بر روی آن کلیک راست کرده و حالا گزینه Delete Volume را بزنید. حالا بر روی درایور اکسترنال موجود کلیک راست کرده و New Simple Volume را بزنید و پارتیشن جدیدی برای فلش خود بسازید و مجددا چک کنید که آیا حل مشکل Removable Disk فلش مموری انجام شده است یا خیر.

رفع پیغام removable disk با CMD

اگر راه حل های دیگر مؤثر واقع نشود، به این معنی است که شما باید تمام داده های فلش خود را پاک کرده و دوباره دستگاه یا پارتیشن جدیدی بسازید.

توجه داشته باشید که این راه باعث حذف کلیه داده های موجود در USB شما می شود و در صورت رفع ارور Removable Disk تمام اطلاعات موجود در آن از بین می رود.

%رفع مشکل ارور Removable Disk فلش مموری

ابتدا Windows + S را زده و سپس CMD را سرچ کنید. آن را به صورت Run as administrator باز کرده سپس دستورات زیر را به ترتیب در آن وارد کنید :

diskpart

list disk

select disk 1

clean

توجه داشته باشید که به جای عدد ۱ در خط سوم باید شماره دیسک یا پارتیشن فلش مورد نظر خود را وارد کنید. دستورات بالا پارتیشن فلش را حذف میکند. بعد از انجام این کار وقت آن رسیده که دوباره یک پارتیشن جدید ایجاد کنید.

%رفع مشکل ارور Removable Disk فلش مموری

حالا دستورات زیر را برای ایجاد یک پارتیشن جدید بنویسید :

create partition primary

active

select partition 1

format fs=fat32

در دستورات بالا ما ابتدا پارتیشن ساخته شده را انتخاب کردیم و سپس برای آن فرمت FAT32 را برای پارتیشن جدید فلشمان انتخاب کرده ایم. حالا CMD را بسته و مجددا امتحان کنید که آیا مشکل Pease insert a disk into drive برای فلش همچنان وجود دارد یا خیر.

بررسی و بروزرسانی تغییرات سخت افزار

%رفع مشکل ارور Removable Disk فلش مموری

برای مشکل فلش مموری Removable Disk از طریق بررسی و بروزرسانی تغییرات سخت افزار بر روی This PC کلیک راست کرده و Manage را بزنید. حالا Device Manager را انتخاب کرده و بعد از آن به دنبال فلش خود بگردید. روی آن کلیک راست کرده و Scan for hardware changes را انتخاب کنید. پس از اتمام فرایند بروزرسانی مجددا چک کنید که ارور Removable Disk هنوز پابرجاست یا رفع شده است.

وارد کردن USB به کامپیوتر قبل از بالا آمدن سیستم

گاهی اوقات با وارد کردن USB به کامپیوتر قبل از بالا آمدن سیستم ممکن است مشکل پیغام Please insert a disk into removable disk رفع گردد. ولی اگر از این روش استفاده میکنید اطمینان حاصل کنید که درایو USB به عنوان دستگاه Boot تنظیم نشده باشد زیرا در این صورت ممکن است به جای بالا آمدن ویندوز نصب شده، فرایند نصب ویندوز یا عملیات اجرایی دیگری اجرا شود.

حذف Removable Drive با آپدیت درایور USB

%رفع مشکل ارور Removable Disk فلش مموری

اگر از مرحله قبل نتیجه‌ای حاصل نشد مجددا به Device Manager رفته و بر روی فلش USB خراب کلیک راست کرده و سپس Update Driver را انتخاب کنید. منتظر اتمام فرایند آپدیت باشید و بعد از آن مجددا چک کنید که حل مشکل رم please insert a disk انجام شده است یا خیر.

حل مشکل Please insert a disk into usb drive با فرمت کردن

%رفع مشکل ارور Removable Disk فلش مموری

ممکن است حل مشکل Please insert a disk into usb drive با فرمت کردن هم انجام شود (توجه کنید در این روش هم کلیه اطلاعات شما از روی فلش پاک میشود). دوباره Disk Management را باز کنید و بر روی پارتیشن USB یا SD Card خود کلیک راست کنید و گزینه Format را بزنید. سپس گزینه Reset File System را انتخاب کنید. حالا باید نام جدیدی برای درایو مورد نظر نوشته و سپس بر روی Finish ضربه بزنید.

حل مشکل Removable Disk با تغییر دمای فلش مموری

شاید عجیب باشد ولی گاهی اوقات مشکل Removable Disk با تغییر دمای فلش مموری قابل حل است. درایو USB را در رایانه شخصی قرار دهید و از یک سشوار برای گرم کردن USB دمای استفاده کنید. حداقل ۲ دقیقه صبر کنید و چند بار درایو USB را جدا کرده و دوباره وارد کنید. بررسی کنید که آیا اکنون می توانید به پرونده های خود دسترسی پیدا کنید یا خیر. اگر نمیتوانستید، درایو USB خود را بردارید و مدتی آن را کنار بگذارید تا دمای آن پایین بیاید. حالا دوباره سعی کنید و چند بار آن را وارد و خارج کنید و ببینید آیا نتیجه‌ای دارد یا خیر.

لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=600

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.