رفع مشکل نگرفتن اسکرین شات اندروید


سیستم عامل Android و صفحه ناشناس مرورگر گوگل کروم قادر نخواهد بود به دلایل امنیتی از صفحه نمایش شما عکس بگیرد. به همین دلیل در حال حاضر هیچ راهی برای غیر فعال کردن این ویژگی وجود ندارد. تنها راهی که می توانید از حالت ناشناس عکس بگیرید استفاده از مرورگر فایرفاکس (Firefox) است. اما اگر تنها می خواهید طبق سلیقه با مرورگر Google Chrome کار کنید برای رفع این مشکل از حالت ناشناس استفاده نکنید.

%رفع مشکل نگرفتن اسکرین شات اندروید

رفع مشکل نگرفتن اسکرین شات با تنظیم خط مشی تلفن

کلمه خطی مشی در تلفن با نام Policy مشخص شده است. بنابراین اگر تلفن اندروید شما توسط یک آموزشگاه و یا شرکتی جهت انجام امور آموزشی و یا اداری به شما داده شده است. ممکن است بر روی تلفن همراه سیاست هایی را اجرا نموده اند که از اسکرین شات و ذخیره تصاویر جلوگیری می کند. برای رفع ارور couldn’t capture screenshot اندروید شما بایستی با مسئول IT در این زمینه صحبت کرده و یا اگر حساب کاربری در بخش Accounts در تنظیمات تلفن همراه شما ذخیره شده است آن را حذف کنید.

معمولا سیاست های اعمال شده یک شرکت بر روی تلفن همراه به دلایل امنیتی اجرا می شود. به همین دلیل بسیاری از کارمندان با خطی مشی و قوانین آن شرکت کاملا آشنا بوده و آن را پذیرفته اند.

از طرفی تنظیم خطی مشی امنیتی خصوصا در شرکت های مالی و حسابداری و شرکت های امور بانکی به دلیل جلوگیری از اجرای کد مخرب در پس زمینه دستگاه ارائه شده توسط هر شرکتی , معمولا دسترسی یک هکر را محدود خواهد کرد.

رفع مشکل اسکرین شات توسط نرم افزار Scrcpy

نرم افزار رایگان Scrcpy به عنوان مفید ترین نرم افزار کنترل کننده صفحه موبایل از طریق کامپیوتر بوده که این امکان را به شما خواهد داد تا هم بتوانید صفحه تلفن همراه خود را کنترل کرده و هم تصویر از صفحه تلفن همراه ضبط نمایید. یک نکته حائز اهمیت این است که این نرم افزار به صورت کلی از همه برنامه های داخلی گوشی ما تصویر ضبط خواهد کرد. به همین دلیل بهترین روش برای رفع مشکل نگرفتن اسکرین شات در سکرت چت تلگرام و یا پیام رسان ها خواهد بود.

این نرم افزار هم برای سیستم عامل ویندوز و هم مک و هم لینوکس قابل نصب خواهد بود. برای مثال برای سیستم عامل ویندوز ۶۴ بیتی می توانید از طریق لینک Scrcpy اقدام کرده و نصب نمایید. همچنین برای سیستم عامل مک باید دو دستور زیر را اجرایی کنید.

brew install scrcpy

brew cask install android-platform-tools

برای سیستم عامل لینوکس هم باید این نرم افزار را به صورت دستی از لینک Scrcpy نصب نمایید. برای اجرای این نرم افزار از طریق کامپیوتر کافی است تلفن همراه را از طریق کابل USB به رایانه متصل کرده و سپس فایل scrcpy.exe رو اجرا کنید. مطمئن شوید که تلفن یا رایانه لوحی شما اشکال زدایی USB را روشن کرده است.

%رفع مشکل نگرفتن اسکرین شات اندروید

پس از این مرحله و ورود به نرم افزار Scrcpy یک صفحه خط فرمان سیاه رنگ مانند CMD ویندوز برای شما طبق تصویر بالا نشان داده می شود. حال شما می توانید با استفاده از دستور زیر یک فیلم از صفحه نمایشگر موبایل خود در هر حالتی تهیه کنید و همچنین میتوانید از کلید ترکیبی Ctrl+C ضبط را به پایان برسانید.

scrcpy -r nameyourfile.mp4

تنظیمات اسکرین شات با استفاده از دستیار Google

برنامه دستیار Google به طور پیش فرض برای نسخه اندروید ۶ یا نسخه ۷ فعال است. معمولا دستیار گوگل یا Google Assistant هم در سیستم عامل اندروید و هم در سیستم عامل iOS به صورت پیشفرض فعال می شود. از طرفی می توانید این برنامه را از طریق اپلیکیشن Google Allo ( گوگل الو) امتحان کنید. لازم به ذکر است تنظیمات اسکرین شات سامسونگ و رفع مشکل اسکرین شات در گوشی هواوی و سایر برندهایی که از نسخه اندروید ۶ به بالا استفاده می کنند با تکنیک های ذکر شده در پایین قابل حل خواهد بود.

برای حل مشکل ذخیره نشدن اسکرین شات در اندروید با استفاده از Google Assistant مراحل زیر را دنبال کنید:

مرحله اول دستیار Google را راه اندازی کنید و روی نماد Explore در گوشه پایین سمت راست ضربه بزنید.

%رفع مشکل نگرفتن اسکرین شات اندروید

مرحله دوم روی تصویر چرخ دنده در گوشه سمت راست بالای صفحه ضربه بزنید و Settings را انتخاب کنید.

%رفع مشکل نگرفتن اسکرین شات اندروید

مرحله سوم از منو ناوبری بالا Assistant را انتخاب کرده و به پایین صفحه به بخش Assistant devices رفته و بر روی Phone و یا Tablet کلیک کنید.

%رفع مشکل نگرفتن اسکرین شات اندروید

مرحله چهارم پس از کلیک بر روی مراحل قبلی اسکرول را به پایین کشیده و به بخش General بروید و گزینه Use screen context را روشن نمایید.

%رفع مشکل نگرفتن اسکرین شات اندروید

بعد از این مراحل شما می بایست تنظیمات دیگری بر روی تلفن همراه خود اجرا کنید تا بتوانید از روی صفحات محدود شده عکس بگیرید.

گرفتن اسکرین شات از صفحه محدود شده

برای حل مشکل نگرفتن اسکرین شات از صفحات محدود شده توسط برنامه های نصب شده بر روی تلفن همراه پس از اینکه تنظیمات خطی مشی امنیتی را در تلفن همراه خود طبق مراحل ذکر شده قبلی انجام دادید. حال بایستی مراحل ذیل را به ترتیب برای رفع مشکل دنبال کنید.

مرحله ۱٫ برنامه ای را اجرا کنید که محدودیت تصویر گرفتن از صفحه برنامه را اعمال کرده است.

مرحله ۲٫ بر روی دکمه صفحه اصلی ضربه بزنید و نگه دارید تا Google Assistant را راه اندازی کنید.

مرحله ۳٫ روی What’s on my screen? ضربه بزنید.

%رفع مشکل نگرفتن اسکرین شات اندروید

مرحله ۴٫ روی دکمه اشتراک تصویر ضربه بزنید.

%رفع مشکل نگرفتن اسکرین شات اندروید

مرحله ۵٫ مکانی را برای ذخیره تصویر صفحه یا اشتراک گذاری آن تصویر برای یک برنامه ثانویه انتخاب کنید.

%رفع مشکل نگرفتن اسکرین شات اندروید

شما با این روش ها به راحتی می توانید محدودیت های اعمال شده توسط برنامه ها در تلفن همراه و یا تنظیماتی که خطی مشی امنیتی برای تلفن همراه ایجاد کرده است را دور بزنید. رفع این محدودیت ها از جمله رفع مشکل اسکرین شات در گوشی هواوی و تنظیمات اسکرین شات سامسونگ  و خلاصه در تمامی گوشی های اندروید با تغییر در این خطی مشی تقریبا قابل حل خواهند بود.

لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=719

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.