رفع پیغام No Internet در ویندوز


قبل از انجام عیب یابی برای حل مشکل No Internet Access، ابتدا باید مطمئن شوید که اینترنت شما متصل است و فقط کامپیوتر شما نمی تواند به شبکه متصل شود. برای این کار می توانید با استفاده از گوشی های هوشمند به همان شبکه متصل شده و از اتصال صحیح اینترنت اطمینان حاصل کنید. در غیر اینصورت باید با ارائه دهنده اینترنت خود صحبت کنید.

%رفع پیغام No Internet در ویندوز

 

حل مشکل No Internet Secured با ریستارت کردن کامپیوتر

همانند بسیاری از مشکلات دیگر، راه اندازی مجدد کامپیوتر می تواند مشکلات کوچک مختلف را رفع کند. کامپیوتر را خاموش کرده، مدتی صبر کنید و مجدد آن را روشن کنید. همچنین اگر از اتصال با کابل استفاده می کنید، بررسی کنید که اتصال به درستی برقرار شده باشد.

ریستارت مودم برای رفع مشکل No Internet در ویندوز ۱۰ و ۸ و ۷

در گام بعدی شما باید مودم خود را مجدد راه اندازی کنید. مودم را خاموش کرده، آن را از برق جدا کنید و حداقل ۲ دقیقه صبر کنید. مجدد آن را به برق متصل کرده و دستگاه را روشن کنید.

استفاده از Troubleshooter جهت رفع پیغام No Internet در ویندوز ۱۰ و..

اگر همچنان مشکل شما رفع نشد، برای حل مشکل No Internet Secured در ویندوز ۱۰، ۷ از عیب یاب خودکار ویندوز یا Troubleshooter استفاده کنید. به تنظیمات ویندوز رفته و در قسمت Network & Internet روی Status کلیک کنید. Network Troubleshooter را انتخاب کرده و و دستورالعمل ها را دنبال کنید تا ببینید که ویندوز می تواند مشکل را شناسایی و رفع کند یا خیر؟ قابل ذکر است در ویندوز های قدیمی تر مانند ۷ می توانید این ابزار را از قسمت Start > Control Panel > Troubleshooting > Network and Internet > Network Connections استفاده کنید.

%رفع پیغام No Internet در ویندوز

 

حل مشکل No Internet Access در ویندوز ۱۰ با بررسی تنظیمات IP Address

در مرحله بعد، باید مطمئن شوید که کامپیوتر شما یک آیپی آدرس معتبر دارد. در ویندوز ۱۰ روی آیکن شبکه در تسکبار راست کلیک کرده و گزینه Open Network & Internet Settings را انتخاب کنید. سپس روی Change Adapter Options کلیک کنید. روی اتصال خود دابل کلیک کنید.

%رفع پیغام No Internet در ویندوز

در ویندوز ۷ روی آیکن شبکه در تسکبار راست کلیک کرده و Open Network and Sharing Center را بزنید. سپس در قسمت شبکه خود روی Connections کلیک کنید.

%رفع پیغام No Internet در ویندوز

در پنجره باز شده روی Properties کلیک کنید. گزینه Internet Protocol Version 4 را پیدا کرده و روی آن دابل کلیک کنید. مطمئن شوید که گزینه های Obtain an IP Address Automatically و Obtain DNS Server Address Automatically هر دو انتخاب شده باشند.

%رفع پیغام No Internet در ویندوز

روی OK کلیک کرده و مشکل را بررسی کنید.

استفاده از دستورات Command Prompt برای رفع مشکل اتصال به اینترنت در ویندوز ۱۰

برای حل مشکل No Internet Access در وایرلس، در منوی استارت cmd را جستجو کرده و روی Command Prompt در نتایج راست کلیک کنید. گزینه Run as Administrator را بزنید. حال دستورات زیر را وارد کنید و بعد از هر دستور اینتر را بزنید.

netsh winsock reset
netsh int ip reset

اگر مشکل رفع نشد، دستور های بعدی را وارد کنید و بعد هر دستور اینتر را بزنید.

ipconfig /release
ipconfig /renew

در نهایت اگر مشکل هنوز وجود داشت، دستور زیر را وارد کنید و اینتر را بزنید.

ipconfig /flushdns

غیر فعال کردن نرم افزار های امنیتی و آنتی ویروس ها

سناریو دیگری برای مشکل ارور No Internet Access در ویندوز ۱۰ وجود دارد و آن جلوگیری از دسترسی کامپیوتر شما به اینترنت توسط نرم افزار های امنیتی و آنتی ویروس ها است. در صورتی که از این برنامه ها استفاده می کنید، باید به صورت موقت برنامه را کاملا غیر فعال کرده و مشکل را بررسی کنید.

 

آپدیت کردن درایور های شبکه در زمان بروز مشکل عدم اتصال به اینترنت با وجود اتصال وای فای ویندوز ۱۰

برای حل مشکل قطع اینترنت در ویندوز ۱۰ و.. آپدیت کردن درایور های مربوط به شبکه را فراموش نکنید. درایور های شبکه خود را به آخرین نسخه منتشر شده آپدیت کنید. همچنین توصیه می شود در صورت امکان درایور قبلی را کاملا حذف کرده و سپس درایور جدید را نصب کنید.

رفع مشکل No Internet در ویندوز ۷، ۸ و ۱۰ با ریست کردن تنظیمات شبکه

در نهایت اگر هنوز مشکل اتصال به اینترنت در ویندوز ۷ و.. شما رفع نشده است، باید تنظیمات شبکه خود را ریست کنید. در ویندوز ۱۰ می توانید با مراجعه به قسمت Settings > Network & Internet > Status و کلیک روی Network Reset و تایید آن، تنظیمات را ریست کنید. توجه داشته باشید که این مراحل تمامی تنظیمات شبکه شما را به حالت پیش فرض بر می گرداند و نیاز دارید تا مجدد آن ها را تنظیم کنید.

%رفع پیغام No Internet در ویندوز

در ویندوز ۷ روی آیکن شبکه در تسکبار راست کلیک کرده و Open Network and Sharing Center را بزنید. سپس روی Change Adapter Settings کلیک کنید. آداپتور مورد استفاده را انتخاب کرده و روی ان راست کلیک کنید. گزینه Disable را انتخاب کرده و کامپیوتر را ریستارت کنید. مجدد به همین قسمت برگشته و بعد از راست کلیک Enable را بزنید.

%رفع پیغام No Internet در ویندوز

مشکل را بررسی کنید.

لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=513

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.