ریست کردن پسورد وردپرس در لوکال هاست


روش اول: تغییر رمز عبور وردپرس از طریق ایمیل

این روش فوق العاده آسان و مشخص است. همیشه وقتی در سایتی رمز عبور خود را فراموش می‌کنیم اولین کاری که می‌کنیم آن را از طریق ایمیل خود بازیابی می‌کنیم. برای تنظیم مجدد رمز عبور وردپرس نیز به سادگی می‌توانید به صفحه ورود رفته و روی لینک “رمزتان را گم کرده اید؟ ” کلیک کنید. فرقی هم ندارد روی لوکال هاست باشید یا هاست واقعی!

%ریست کردن پسورد وردپرس در لوکال هاست
بازیابی رمز عبور با ایمیل

با کلیک بر روی آن به صفحه بازنشانی گذرواژه هدایت می‌شوید که در آنجا می‌توانید نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را برای ریست کردن پسورد وردپرس در لوکال هاست یا هاست وارد کنید. پس از آن WordPress یک لینک بازنشانی رمز عبور را به آدرس ایمیل مرتبط با آن حساب کاربری ارسال می‌کند. این آدرس ایمیل را شمادر هنگام ثبت‌نام در وردپرس وارد کردید. پس در همان به دنبال لینک ساخت رمز تازه باشید.

با این حال، ممکن است کاربران به آدرس ایمیل دسترسی نداشته، یا سایت WordPress آن‌ها نمی‌تواند ایمیلی ارسال کند یا نمی‌توانند رمز عبور خود را بازنشانی کنند. این مشکل بیشتر در حالتی رخ می‌دهد که وبسایتتان را روی لوکال هاست نصب کرده باشید. جای نگرانی نیست! در چنین شرایطی، باید رمز عبور وردپرس خود را مستقیما در پایگاه داده بازنشانی کنید اما چگونه؟ ساده‌ترین راه برای انجام این کار کمک گرفتن از phpMyAdmin است. (یعنی روش دوم)

روش دوم : تغییر رمز عبور وردپرس از طریق phpMyAdmin

ابتدا باید به داشبورد مدیریتی هاست یا لوکال هاست خود بروید. سپس، باید به بخش phpMyAdmin رفته و پایگاه داده مورد نظر خود را انتخاب کنید. مطابق تصویر زیر …

%ریست کردن پسورد وردپرس در لوکال هاست
انتخاب پایگاه داده ایجاد شده

پس از کلیک بر روی پایگاه داده مورد نظر، لیستی از جداول موجود در پایگاه داده وردپرس را مشاهده خواهید کردحالا شما باید جدول WP_users مربوط به اطلاعات کاربری را در این لیست جستجو کنید. سپس روی پیوند «Browse» کنار آن کلیک کنید.

%ریست کردن پسورد وردپرس در لوکال هاست
انتخاب اقدام مورد نیاز روی جداول پایگاه داده

نکته: نام جدول در پایگاه داده وردپرس شما ممکن است شامل پیشوندی متفاوت با تصویر بالاباشد. 

پس ازکلیک برروی دکمه Browse به صفحه اطلاعات کاربری هدایت خواهید شد و ردیف‌های جدول وردپرس خود را مشاهده خواهید کردروی دکمه Edit (ویرایش) کلیک کنید تا عملیات تغییر رمز عبور وردپرس و ریست کردن پسورد وردپرس در لوکال هاست را انجام دهید.

%ریست کردن پسورد وردپرس در لوکال هاست
ویرایش جدول پایگاه داده

اکنون  PhpMyAdmin  فرم شما را با تمام فیلدهای اطلاعات کاربری نشان می‌دهد.
حال باید مقدار فیلد user_pass را حذف کنید و آن را با گذرواژه جدید خود جایگزین کنیددر زیر ستون function ،عبارت MD5 را از منوی کشویی انتخاب کرده تا بتوانید کاراکترهای مورد نظر را وارد کرده و در پایان  روی دکمه go در پایین سمت راست کادر کلیک کنید.

%ریست کردن پسورد وردپرس در لوکال هاست
انتخاب حالت MD5 برای وارد کردن رمز عبور

رمز عبور شما با استفاده از روش MD5 رمزگذاری می‌شود و پس از آن در پایگاه داده ذخیره می‌شود. کار تمام است!

یافتن phpmyadmin در لوکال هاست

اگر از لوکال هاست استفاده می‌کنید برای یافتن phpmyadmin لطفا آدرس http://localhost را در نوار آدرس وارد کنید. در صفحه‌ای که باز می‌شود گزینه phpmyadmin در بخش فهرست‌ها مشخص است:

%ریست کردن پسورد وردپرس در لوکال هاست
مشاهده phpmyadmin در لوکال هاست

پس از ورود به phpmyadmin می‌توانید پایگاه داده مورد نظر را یافته و تغییرات را همانند دستورات بالا اعمال کنید.
تبریکشما با موفقیت با استفاده از phpMyAdmin بازگردانی رمز عبور در وردپرس خود را انجام دادید. اکنون می‌توانید با رمز جدید لاگین شوید.

لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=677

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.