فناوری VoLTE چیست؟


فناوری VoLTE – فناوری AT&T و T-Mobile که متکی بر ترکیب LTE برای دیتا و HSPA+ برای تمام هستند درهنگام مکالمه با خط دیگر به سیگنال ۳G افت پیدا می کند. با VoLTE هیچ یک از این سناریوها اتفاق نمی افتد. به لطف VoLTE شما می توانید از پهنای باند بیشتر برای برقراری تماس صوتی با کیفیت بالا استفاده کنید. حتی وقتی که شما با شخص دیگری تماس می گیرید که از VoLTE استفاده می کند بلافاصله متوجه تفاوت کیفیت تماس خواهید شد. همچنین اگر مخاطب شما در نزدیکی تان باشد تماس سریعتر برقرار می شود.

مزایای فناوری VoLTE چیست؟

به طور کلی VoLTE دارای مزایای زیر است:

 • Voice over LTE (VoLTE) به معنای برقراری تماس صوتی بهتر و توانایی استفاده همزمان از صدا و دیتا است.
 • VoLTE کیفیت تماس صوتی بهتری را در اختیار شما قرار می دهد و پیشرفت قابل توجهی نسبت به تماس های سنتی ایجاد کرده است. البته برای برقراری تماس صوتی HD، شما باید از تلفنی که از VoLTE پشتیبانی می کند استفاده کنید و باید در منطقه ای باشید که سرویس ۴G LTE داشته باشد.
 • شبکه ها برای شناسایی بسته های صوتی به اندازه کافی هوشمند هستند که داده‌ های صوتی را از داده‌ های دیگر تشخیص داده و هزینه اضافه‌ای را ایجاد نخواهند کرد.
 • با استفاده از VoLTE  پوشش و اتصال بهبود می یابد و VoLTE می تواند تماس ها را تا دو برابر سریعتر از روش های فعلی متصل کند.
 • هر کسی که در حال حاضر از ۴G استفاده می کند نیز می تواند عمر باتری خود را با VoLTE افزایش دهد.

%فناوری VoLTE چیست؟

و دو نکته ای که وجود دارد این است:

 • هر تلفنی از VoLTE پشتیبانی نمی کند، مدل های iPhone 6 ، ۶ Plus، Samsung Galaxy S5، LG G2 ، LG G Flex، Samsung Galaxy S5، Galaxy Light و Galaxy Note 3 و چند مورد دیگر از VoLTE پشتیبانی می کنند.
 • بعضی از بخش های ایالات متحده هنوز VoLTE ندارند.

فعال سازی VoLTE ایرانسل

اگر کاربر ایرانسل هستید باید چند شرط را برای استفاده از VoLTE ایرانسل برآورد کنید:

 • شما باید گوشی هوواوی داشته باشید.
 • در شهرهای تهران، یزد و قم مقیم باشید.
 • سیم‌کارت ۴G را داشته باشید. اگر سیم کارت شما ۳G است باید سیم کارت خود را ارتقاء دهید.
 • آخرین نسخه سیستم عامل را نصب کرده باشید.

پس از برآورده کردن این شرط ها کافیست که به تنظیمات (Settings) گوشی خود بروید و Wireless & network را انتخاب کنید. Mobile network را تپ کنید و گزینه VoLTE Calls را فعال کنید.

%فناوری VoLTE چیست؟

فعالسازی VoLTE همراه اول

کاربران همراه اول برای استفاده از VoLTE همراه اول باید یکی از گوشی های Huawei P۱۰ ، Huawei p۱۰+ ، Samsung S۸ ، Samsung S۸+ ، LG M۷۰۰(Q۶ Plus) و LG M۷۰۰(Q۶ Prime) را داشته باشند و علاوه بر این سیم کارت یوسیم داشته باشند. بعد از اینکه سیستم عامل گوشی خود را بروزرسانی کردید کافیست شماره ستاره ۱۰ ستاره ۲۴۵۱ مربع را شماره گیری کنید.

%فناوری VoLTE چیست؟

 

هزینه VoLTE ایرانسل و همراه اول

رایجترین سوالی که کاربران می پرسند این است که هزینه VoLTE چقدر است، در پاسخ به این دسته از کاربران باید بگوییم که ایرانسل و همراه اول اعلام کرده اند که هزینه این سرویس شبیه به هزینه تماس صوتی عادی است.

%فناوری VoLTE چیست؟

منبع : انزل وب

برچسب های این مطلب :
لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=512

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.