نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon


نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon – لاراگون (Laragon) چیست؟

به طور مختصر و کاربردی می‌توان گفت، لاراگون یک شبیه‌ساز حرفه‌ای سرور است که به شما این امکان را می‌دهد بر روی رایانه شخصی‌تان سایت اصلی را راه‌اندازی کرده و هر تغییراتی را که نیاز دارید بر روی آن به راحتی و با سرعت اعمال کنید.

این نرم افزار یک فضای فوق‌العاده قدرتمند و مناسب برای سرویس‌های مختلف مانند Nginx، Apache، MySQL، PHP، Redis، Node.js، پایتون، جاوا و… می‌باشد که آزادی عمل شما را برای انجام پروژه‌تان بسیار ساده می‌کند.

لاراگون، معجونی گوارا برای توسعه دهندگان سایت!

اغراق نیست اگر بگوییم لاراگون را می‌توان یک معجونی برای طراحان و توسعه‌دهندگان سایت دانست! این سیستم شبیه‌ساز سرور، امکانات فوق‌العاده خوبی در اختیاران کاربران خود قرار می‌دهد به طوریکه به جرات می‌توان گفت در حال حاظر در بحث امکانات بی‌رقیب است!

از امکانات نرم افزار Laragon می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. ساخت URL حرفه‌ای و زیبا برای سایتتان در محیط لوکال هاست

این نرم ‌افزار بر خلاف نرم افزارهای مشابه که برای وارد شدن به سایتتان در محیط لوکال هاست حتما باید در ابتدای آدرس عبارت Localhost را وارد کرد، نیازی به انجام این کار ندارد و دقیقا می‌توانید نام دامنه اصلی‌تان را با پیسوند .test قرار دهید.

 1. قابل حمل بودن (portable)

به کمک این قابلیت به آسانی می‌توانید محتویات سایتتان در نرم افزار Laragon را از یک درایو در رایانه شخصی‌تان به یک درایو دیگر انتقال دهید. برای مثال این نرم افزار به طور پیش‌فرض بر روی درایو C رایانه شما نصب می‌شود که می‌تواند تنها با کات و کپی کردن محتویات این نرم افزار آن را از درایو C به یک درایو دیگر دلخواهتان انتقال دهید.

 1. یک سیستم شبیه ساز سرور کاملا مجزا!

با نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon دیگر خیالتان بابت درگیر نشدن منابع ویندوز راحت خواهد بود. چرا که این نرم افزار در حالت اجرا (run) حجمی کمتر از 4 مگابایت را اشغال خواهد کرد. این نرم افزار با ساختار منحصر به فردی که دارد تقریبا هیچ یک از منابع ویندوز را درگیر نخواهد کرد.

 1. راه‌اندازی سریع و آسان

راه اندازی وردپرس روی Laragon بسیار سریع و آسان است. بدین صورت که با نصب این نرم افزار شما تنها با یک کلیک می‌توانید بسیاری از فضاهای کاری مورد نیاز مانند Nginx، Apache، MySQL، PHP، Redis، Node.js، پایتون، جاوا و… را به محیط کارتان در لاراگون اضافه کنید.

 1. قابلیت استفاده همزمان از هر دو وب سرور Apache و Nginx!

شما با نصب این نرم افزار با یک مدیریت سازمان یافته، می‌توانید از هر دو سرور Apache و Nginx به طور همزمان استفاده نمایید.

 1. قابلیت نمایش سایت طراحی شده در محیط لوکال هاست برای افراد دیگر به خصوص کارفرمایان!

این قابلیت بسیار فوق‌العاده‌ای است که برای شما این امکان را فراهم می‌کند تا به راحتی سایتی را که در محیط لوکال هاست طراحی کرده اید به کارفرمایانتان تنها با ارسال یک لینک برای آنها نمایش دهید. کارفرمایان با مراجعه به آن لینک در رایانه شخصی یا تلفن همراهشان می‌توانند سایت طراحی شده توسط شما را ببینند.

 1. امکان مهاجرات سریع و آسان از سایر شبیه‌سازهای سرور به Laragon
 2. قابلیت استفاده از سرویس ارسال و دریافت ایمیل

در بخش بعدی یعنی تنظیمات این ویژگی را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

با تنظیمات لاراگون به طور کامل آشنا شوید!

تنطیمات و فهرست نرم افزار لاراگون را می‌توانید بعد از اجرا کردن نرم افزار مطابق شکل زیر مشاهده کنید. در ادامه تمامی این تنظیمات را به طور کامل بررسی خواهیم کرد.

%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
منوی تنظیمات لاراگون
 1. Laragon

همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید در این بخش دقیقا همان دکمه‌های که در هنگام اجرا کردن نرم افزار و باز شدن نرم افزار وجود دارد، قرار گرفته است.

%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
منویLaragon در تنظیمات
 1. www

در این قسمت مطابق شکل زیر، میانبرهای پوشه‌های سایت یعنی فایلهای موجود در Laragon وجود دارد که محتویات سایتهایتان در آنها قرار داده شده است. البته url سایتها نیز در انتهای این بخش آمده است که می‌توانید با کلیک کردن بر روی آنها مستقیما وارد سایتتان در مرورگر پیش‌فرض ویندوز شوید.

%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
منوی www در تنظیمات Laragon
 1. Quick app

در این قسمت همانطور که از نامش پیداست لیستی از سرویس‌ها و درخواست‌ها را مشاهده می‌کنید که به صورت دسترسی سریع قرار گرفته است. شما تنها با کلیک کردن بر روی هر سرویس می‌توانید پروژه مربوط به آن را ایجاد نمایید. همانطور که در شکل زیر هم آمده است یکی از بهترین سرویس‌های این بخش wordpress است. که البته در بخش بعدی این آموزش یاد خواهیم داد که چگونه به کمک سرویس wordpress می‌توانیم وردپرس را تنها با یک کلیک بر روی لوکال هاست نصب نمود.

%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
منوی Quick app در تنظیمات Laragon
 1. Tools

در این قسمت همانطور که در شکل زیر آمده است لیستی از ابزارهای موردنیاز هنگام کار با Laragon که برای توسعه سایت نیاز است را مشاهده می‌نمایید. شاید در این بخش مهمترین ابزار همان Notepad++ باشد که بسیار مورد استفاده توسعه‌دهندگان سایت است. البته توجه داشته باشید در لاراگون به راحتی می‌توانید هر ابزاری که نیاز دارید را اضافه نمایید.

%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
منوی Tools در تنظیمات Laragon
 1. Php، Apache، MySQL و js

در قسمت پنجم مطابق شکل زیر، لیستی از سرویسها را مشاهده می‌کنید. در بخش اول php می‌توانید نسخه پی اچ پی فعال روی نرم افزار را مشاهده کنید و یا اینکه آن را ارتقا دهید. در بخشهای بعدی آن نیز می‌توانید اطلاعات مربوط به سرور  Apache و سرویس MySQL و همچنین Node.js را مشاهده کرده و تنظیمات مربوط به آن را تغییر دهید و یا هر کدام از آنها را غیر فعال نمایید.

  قالب شرکتی وردپرس SPACIOUS فارسی
%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
منوی Php، Apache، MySQL و js در تنظیمات Laragon
 1. Preferences

1-6 عمومی – General

در این بخش تنظیمات مربوط به خود نرم افزار Laragon وجود دارد. تنظیمات مانند نحوه اجرا شدن نرم افزار و زبان آن را مشاهده می‌نمایید. نکته بسیار جالب در مورد این نرم افزار این است که به زبان فارسی نیز ترجمه شده است و در این بخش می‌توانید آن را فارسی نمایید.

%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
سربرگ عمومی در تنظیمات Preferences

2-6 خدمات و درگاه‌ها –  Servises & Ports

در این قسمت مطابق آنچه در شکل زیر آورده شده است، شماره پورتهای مربوط به Apache و MySQL را مشاهده می‌کنید و البته در قسمت پیشرفته آن تنظیمات مربوط به دیگر سرویس‌ها مانند سرور Nginx وجود دارد که برحسب نیازتان می‌توانید از آن نیز استفاده کنید.

%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
سربرگ خدمات و درگاه‌ها در تنظیمات Preferences

3-6 ایمیل‌گیر – Mail Catcher

در این قسمت اگر حالت “فعال شده” را تیک بزنید هنگام فراخوانی تابع mail()، ایمیل ایجاد شده در نرم افزار توسط شما را در پایین سمت راست صفحه نمایش نشان خواهد داد.

%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
سربرگ ایمیل‌گیر در تنظیمات Preferences

6-4 فرستنده ایمیل – Mail Sender

در این قسمت می‌توانید آدرس ایمیل و پسورد ایمیلتان را وارد نمایید تا به کمک آن ایمیل ارسال شود. البته توجه داشته باشید صرفا آدرس ایمیلتان در گوگل را باید وارد نمایید و سرویس‌های دیگر مانند یاهو کار نمی‌کنند. ضمنا نگران وارد کردن پسوردهای ایمیلتان نباشید چراکه در هیچ کجا ثبت نخواهد شد.

%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
سربرگ فرستنده ایمیل در تنظیمات Preferences

آموزش کامل نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon

روش اول

در این روش کار بسیار ساده است و فقط نیاز به چند کلیک ساده است!

نرم افزار Laragon را از سایت لاراگون دانلود کنید. سپس مانند تمامی نرم افزارهایی که بر روی رایانه شخصی‌تان نصب می‌کنید تنها با زدن چندین مرتبه دکمه next در مراحل نصب آن، آن را نصب نمایید.

بعد از نصب این نرم افزار آن را اجرا کرده و مطابق شکل زیر، بر روی دکمه “Start All” کلیک نمایید.

%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
دکمه Start All در Laragon

حال در قسمت بالا سمت چپ بر روی دکمه Menu کلیک کنید. سپس مطابق شکل زیر به قسمت Quick app رفته و سیستم مدیریت محتوای wordpress را انتخاب کنید تا اولین گام از راه اندازی وردپرس روی Laragon آغاز شود.

%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon

حال یک نام برای پروژه خود انتخاب کرده و دکمه OK را بزنید. توجه داشته باشید نامی که الان انتخاب می‌نمایید نام دیتابیس شما نیز خواهد بود. حال بعد از زدن دکمه OK مانند شکل زیر، منتظر بمانید تا فرآیند ایجاد ساخت سیستم مدیریت وردرپرس در لوکال هاست و دیتابیس کامل شود. سپس بر روی دکمه visit site کلیک نمایید تا وارد سایت وردپرسیتان شوید و تنظیمات را اعمال کنید و تمام! به همین راحتی!

%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
دکمه visit site برای ورود به وردپرس

روش دوم

در ابتدای کار به سایت اصلی وردپرس مراجعه کرده و جدیدترین نسخه وردپرس را دانلود کنید. سپس به سایت اصلی Laragon مراجعه کنید و نسخه کامل این نرم افزار را دانلود کرده و به راحتی بر روی رایانه خود نصب کنید. توجه داشته باشید که این نرم افزار صرفا برای سیستم عامل‌های ویندوز طراحی شده است.

بعد از اتمام نصب این نرم افزار مطابق شکل زیر نرم افزار اجرا خواهد شد. سپس بر روی دکمه Root کلیک کرده تا به محل نصب آن بروید.

%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
نرم افزار Laragon

به طور پیشفرض Laragon بر روی درایو C رایانه شما نصب خواهد شد. در پوشه و محل نصب این نرم افزار مطابق شکل زیر، فایل وردپرس را قرار داده و آن را از حالت فشرده خارج نمایید تا فایل wordpress به این پوشه افزوده شود. حال می‌توانید فایل زیپ وردپرس را حذف کنید.

%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
پوشه root لوکال هاست Root

حال برای راه اندازی وردپرس روی Laragon مطابق آنچه که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، به نرم افزار برگردید و بر روی دکمه “Start All” کلیک کنید.

%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
دکمه Start All در Laragon

با کلیک بر روی این دکمه ممکن است در برخی رایانه‌ها پیغامی مطابق شکل زیر دریافت کنید و نرم افزار راه‌اندازی نشود. اما نگران نباشید. برای رفع این خطا راه حلی وجود دارد. آن هم این است که به مسیر داده شده در پیغام ظاهر شده رفته و با راست کلیک بر روی آن فایل مورد نظر، آن را از حالت “Read-Only” خارج کنید.

%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
اخطار در Laragin
%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
برداشتن تیک گزینه read only برای پوشه etc

سپس به نرم افزار باز گردید و مجددا بر روی  دکمه “” Start All کلیک کنید. حال مطابق شکل زیر خواهید دید که نرم افزار به درستی برای شما راه‌اندازی خواهد شد و مشکل به کلی رفع شده است.

%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
لاراگون به درستی راه اندازی شده است!

حال باید دیتابیس سایت خود را بر روی لوکال هاست بسازید. همانند تصویر بالا بر روی دکمه “Database” کلیک کنید. با کلیک بر روی این دکمه وارد صفحه زیر می‌شوید. تنظیمات را تغییر ندهید و بر روی دکمه “Open” بزنید.

%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
بخش session manager در Laragon

در صفحه جدیدی که باز می‌شود مطابق شکل زیر، در منو بالا به قسمت tools بروید و بر روی User manager کلیک کنید.

%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
User manager در لاراگون

حالا در پنجره جدید که باز می‌شود مطابق شکل زیر، در گام اول بر روی add کلیک کرده و سپس اطلاعات مورد نظرتان دیتابیس‌تان را وارد کنید و تیک گزینه Global privileges را بزنید و درنهایت بر روی Save کلیک نمایید.

%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
وارد کردن اطلاعات مورد نظر برای ساخت دیتابیس

توجه داشته باشید راه دیگری نیز برای ساخت دیتابیس وجود دارد آن هم این است که در مرورگر خود آدرس زیر را وارد نمایید و همانند مراحل بالا یک دیتابیس بسازید.

http://localhost/phpmyadmin/

بعد از ساخت دیتابیس نوبت به نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon می‌رسد. برای انجام اینکار مرورگر خود را باز کرده و آدرس زیر را در آن وارد نمایید:

http://localhost/wordpress/wp-admin/

سپس در صفحه‌ای که باز می‌شود زبان فارسی را انتخاب کرده و دکمه “ادامه” را بزنید.

%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
انتخاب زبان برای نصب وردپرس

در گام بعدی بر روی دکمه “بزن بریم!” کلیک کرده تا وارد صفحه‌ای مطابق شکل زیر شوید. در این صفحه نام پایگاه داده و اطلاعات مربوط به دیتابیس که هنگام ساخت آن وارد ذخیره نموده‌اید، وارد کنید. سپس بر روی دکمه فرستادن کلیک کنید.

%نصب وردپرس روی لوکال هاست Laragon
وارد کردن اطلاعات دیتابیس برای نصب وردپرس

در صفحه بعدی اطلاعات مربوط به سایتتان را وارد کرده و وارد سایت شوید.

لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=1017

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.