نمایش استوری اینستاگرام فقط برای دوستان نزدیک


%نمایش استوری اینستاگرام فقط برای دوستان نزدیک

به طور کلی ویژگی دسته بندی نمایش استوری در اینستاگرام از حدود یک سال قبل به صورت آزمایشی برای گروه کوچکی از کاربران فعال شده بوده تا مورد بررسی قرار گیرد. در نتیجه این شرکت متوجه شده است که کاربران تمایل به کنترل بیشتر مخاطبان خود دارند. اکنون در هر روز بیش از ۴۰۰ میلیون استوری در اینستاگرام قرار داده می شود که این ویژگی می تواند تاثیری زیادی برای افراد مختلف و استفاده راحت تر آن ها داشته باشد. با قابلیت Close Friends شما یک لیست از دوستان نزدیک خود تهیه می کنید که می توانید استوری های خود را فقط برای این گروه نمایش دهید.

 

آموزش اضافه کردن شخص به لیست دوستان نزدیک اینستاگرام

پس از اینکه برنامه اینستاگرام خود را به آخرین نسخه آپدیت کردید که شامل ویژگی Close Friends یا نمایش استوری اینستاگرام برای افراد خاص است، به تب پروفایل خود بروید. سپس روی منو (آیکن سه نقطه یا سه خط در گوشه سمت راست و بالای صفحه) تپ کنید و گزینه Close Friends را انتخاب نمایید. اکنون لیست دنبال کنندگان را می بینید که برای اضافه کردن هر شخص به لیست باید روی دکمه سبز رنگ Add تپ کنید.

%نمایش استوری اینستاگرام فقط برای دوستان نزدیک

حال می توانید لیستی از مخاطبین خود را آماده کنید که در زمان های بعدی هم امکان ویرایش (حذف و اضافه افراد) و دیدن آن را در همین قسمت خواهید داشت. افرادی که در این لیست قرا گیرند یا از آن حذف شوند، هیچگونه اطلاعی از این موضوع نخواهند داشت و تنها راه تشخیص این که در لیست دوستان نزدیک کسی هستید، سبز شدن علامت استوری های آن شخص است.

%نمایش استوری اینستاگرام فقط برای دوستان نزدیک

برای حذف اشخاص از لیست دوستان (Close Friends) فقط کافیست در این بخش بر روی گزینه Remove کلیک کنید.

هنگامی که شما یک استوری را برای لیست دوستان نزدیک اینستاگرام به اشتراک بگذارید، یک حلقه سبز رنگ در اطراف عکس نمایه شما ظاهر می شود تا با رنگ صورتی استوری های معمولی متفاوت باشد.

روش دیگر افزودن افراد به لیست دوستان نزدیک اینستاگرام

در ادامه مطلب نحوه کار با Close Friends اینستاگرام بهتر است بدانید که به جز انتخاب افراد در قسمت لیست، راه دیگری نیز برای افزودن اشخاص به لیست دوستان نزدیک اینستاگرام وجود دارد که کمی وقت گیر تر است و بیشتر مناسب زمانی است که دوست جدیدی را می خواهید به لیست اضافه نمایید. در این روش پس از باز کردن پروفایل شخص مورد نظر، روی نماد منو در پروفایل او کلیک کرده و و گزینه Add to Close Friends List را بزنید.

%نمایش استوری اینستاگرام فقط برای دوستان نزدیک

 

نحوه انتشار استوری برای دوستان نزدیک اینستاگرام (Close Friends)

کار اضافی برای انتشار استوری برای نمایش به این لیست لازم نیست. پس از آماده کردن استوری خود به شکل معمول، دکمه سبز Close Friends را در گوشه پایین سمت چپ صفحه پیدا کنید و آن را انتخاب کنید. با انجام همین کار، استوری فقط به افراد لیست Close Friends نمایش داده می شود.

%نمایش استوری اینستاگرام فقط برای دوستان نزدیک

لازم به ذکر است که اگر نگران اشتراک گذاری استوری خود با افراد دیگر توسط دوستانتان هستید، باید بدانید که این کار امکان پذیر نیست و اشخاص بیننده فقط می تواند استوری را برای سایر افراد داخل گروه بفرستند و گزینه اشتراک گذاری برای سایر افراد از طریق دایرکت غیر فعال می شود.

تفاوت استوری عمومی با دوستان نزدیک در اینستاگرام برای بینندگان

همانطور که پیش‌تر در مطلب به این موضوع اشاره کردیم، استوری برای افراد به شکل دایره ای صورتی رنگ به دور آیکن پروفایل آن شخص ظاهر می شود. اما در استوری Close Friends این دایره به رنگ سبز می باشد و پس از باز کردن هم برچسب Close Friends در بالا و سمت راست استوری نمایش داده می شود که از آنجا متوجه خواهید شد که این استوری، فقط برای دوستان نزدیک قابل دیدن است.

لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=262

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.