نمایش پست های اینستاگرام در وردپرس


افزونه رایگان AccessPress iFeeds با بیش از 10 هزار نصب فعال توسط تیم Access Key طراحی و برنامه نویسی شده است، این افزونه محبوب امکان نمایش پست‌های اینستاگرام شما را در 3 طرح مختلف در وردپرس فراهم می‌کند و با کاربری کاربر پسند و آسانی که دارد تمام افراد بخصوص مبتدیان قادر به استفاده از آن خواهند بود.

آموزش نمایش پست های اینستاگرام در وردپرس با AccessPress iFeeds

برای استفاده از این پلاگین کاربردی ابتدا از مخزن وردپرس نسبت به نصب آن اقدام نمائید. پس از نصب و فعالسازی افزونه گزینه‌ای به نام AccessPress iFeeds به پیشخوان وردپرس شما اضافه خواهد شد.

%نمایش پست های اینستاگرام در وردپرس
منوی تنظیمات AccessPress iFeeds

با کلیک بر روی AccessPress iFeeds وارد تنظیمات افزونه خواهید شد و صفحه‌ای مانند تصویر زیر نمایان می‌شود که دارای چندین سربرگ می‌باشد.

سربرگ Profiles

در این سربرگ می‌توانید تنظیماتی را که برای نمایش فیدهای اینستاگرام لازم است تنظیم کنید. پس از آخرین تغییرات در api اینستاگرام، می‌بایستی شناسه و رمز مخفی برنامه اینستاگرام را داشته باشید. برای این کار ابتدا باید وارد صفحه developers.facebook.com شوید و گزینه‌ی Create App را انتخاب کنید، با انتخاب این گزینه صفحه‌ای مانند تصویر زیر نمایان خواهد شد.

%نمایش پست های اینستاگرام در وردپرس
ساختن App ID اینستاگرام

مطابق تصویر بالا گزینه For Everything Else را انتخاب و وارد پنجره‌ی زیر می‌شویم، در این صفحه یک نام و ایمیل از شما خواسته می‌شود که این نام مرتبط با شناسه برنامه شما است و از آدرس ایمیل برای ارتباط با شما در موارد احتمالی، محدودیت‌های برنامه یا مراحل بازیابی برنامه در صورت حذف یا خطر هک شدن استفاده می شود، پس از تکمیل اطلاعات بر روی Create App ID کلیک کنید.

%نمایش پست های اینستاگرام در وردپرس
پرکردن فیلدها برای ساخت App ID

سپس وارد صفحه جدیدی خواهید شد و از بین موارد موجود بر روی گزینهInstagram Basic Display کلیک نمایید و پس از نمایش صفحه جدید Create New App را انتخاب کنید.

%نمایش پست های اینستاگرام در وردپرس
گزینه Create New App

در مرحله بعد صفحه‌­ای نمایش داده خواهد شد که Instagram App ID و Instagram App Secret را مشاهده خواهید کرد اما قبل از هر گونه اقدامی ابتدا در قسمت پایین صفحه گزینه Add or Remove Testers را بیابید و بر روی آن کلیک کنید.

  ایجاد فرم ساز حرفه ای وردپرس با Ninja Forms
%نمایش پست های اینستاگرام در وردپرس
گزینه Add or Remove instagram Testers

پس از کلیک بر روی گزینه فوق صفحه‌­ای مشاهده خواهید کرد که باید گزینه Add Instagram Testers را انتخاب نمایید.

%نمایش پست های اینستاگرام در وردپرس
اضافه کردن Instagram Testers

سپس در این قسمت می­بایست نام کاربری اینستاگرام خود را وارد کنید و بر روی Submit یا ارسال کلیک نمایید.

%نمایش پست های اینستاگرام در وردپرس
نوشتن نام کاربری اینستاگرام در کادر

در مرحله بعد لازم است در برگه دیگری وارد حساب کاربری اینستاگرام خود شوید، سپس به بخش Apps and Websites و سربرگ Tester Invites مراجعه کنید و درخواست ارسال شده را بپذیرید.

%نمایش پست های اینستاگرام در وردپرس
بخش Apps and Websites در اینستاگرام

پس از پذیرفتن درخواست کافیست به پنجره قبل بروید و Instagram App ID و Instagram App Secret را کپی و مطابق تصویر زیر در قسمت مربوطه افزونه وارد نمایید، توجه داشته باشید پس از وارد نمودن App ID و App Secret برای ذخیره سازی تغییرات بر روی Save Changes کلیک کنید، سپس Get access token را انتخاب نمایید.

%نمایش پست های اینستاگرام در وردپرس
دکمه Get access token در تنظیمات افزونه AccessPress iFeeds

پس از کلیک بر روی Get access token پنجره زیر نمایان می‌شود که در آن برای دسترسی برنامه به اطلاعات نمایه و رسانه‌های شما درخواست تاییدیه دارد، با کلیک بر روی گزینه Authorize اجازه دسترسی به اطلاعات را به برنامه بدهید.

%نمایش پست های اینستاگرام در وردپرس
گزینه Authorize را تایید کنید!

با انتخاب گزینه Authorize به طور خودکار به صفحه تنظیمات پلاگین برخواهید گشت و مشاهده خواهید کرد که بقیه‌­ی موارد نیز تکمیل شده‌­اند.

%نمایش پست های اینستاگرام در وردپرس
نتیجه نهایی تنظیمات افزونه AccessPress iFeeds

سپس تنظیمات را ذخیره نمائید.

سربرگ  Display settings

این قسمت مربوط به تنظیمات نمایش پست‌های اینستاگرام در وردپرس است، همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید دارای حالت‌های مختلفی از جمله طرح موزاییکی، طرح کشویی، LightBox و Grid Rotator می‌باشد که نشان دهنده Style ابزارک می‌باشد و هر یک از آن‌ها بنا به سلیقه‌ی افراد قابل انتخاب است.

%نمایش پست های اینستاگرام در وردپرس
انتخاب نوع نمایش پست‌های اینستاگرام در وردپرس

پس از انتخاب استایل موردنظر و ذخیره­‌ی تغییرات از پیشخوان وردپرس گزینه “نمایش” را انتخاب و وارد بخش “ابزارک­‌ها” شوید و ابزارک مربوطه را مانند تصویر زیر به Sidebar موردنظر هدایت کرده و تنظیمات نمایش داده شده را تکمیل نمایید.

%نمایش پست های اینستاگرام در وردپرس
قرار دادن ابزارک در سایدبار

پس از اعمال تغییرات، تنظیمات را ذخیره و مرورگر خود را مجددا رفرش نمائید.

سربرگ How to use

این بخش مربوط به کدهای کوتاه افزونه در ساختار و طرح‌های مختلف و قرارگیری آن‌ها در پست‌ها یا نوشته‌ها می‌باشد.

%نمایش پست های اینستاگرام در وردپرس
سربرگ How to use
لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=758

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.