پوشه LOST-DIR چیست؟


پوشه LOST-DIR در دستگاه اندروید مانند Recycle Bin سیستم عامل ویندوز عمل می کند و به شما اجازه می دهد تا اسناد، عکس ها، ویدیوها و سایر اطلاعات خود را بازیابی کنید. معمولا تبلت ها و گوشی های اندروید پوشه LOST-DIR را در حافظه SD ایجاد می کنند. به طور مثال در دستگاه اندرویدی ما، از طریق تپ کردن فایل ها

%پوشه LOST-DIR چیست؟

سپس تپ کردن کارت SD

%پوشه LOST-DIR چیست؟

می توانیم به پوشه LOST-DIR دسترسی پیدا کنیم.

%پوشه LOST-DIR چیست؟

در واقع LOST-DIR یک پوشه سیستمی است. اینجا جایی است که سیستم عامل اندروید فایل هایی که در طول بوت شدن سیستم بازیابی می شوند را قرار می دهد. فایل هایی که در داخل این پوشه ذخیره می شوند قابل بازیابی هستند. شما می توانید ویدیو، عکس، موسیقی و سایر فایل های خود را از پوشه LOST.DIR گوشی اندروید خود بازیابی کنید. غالبا این پوشه خالی است و در واقع شامل هیچ فایلی نیست، اما حتی اگر این پوشه خالی نباشد اطلاعات موجود در آن رمزگذاری شده و قابل خواندن نیست. بنابراین شما برای ریکاوری عکس ها، ویدیوها و سایر اطلاعات پاک شده خود به برنامه ها و ابزار خاصی نیاز دارید.

%پوشه LOST-DIR چیست؟

 

چه فایل هایی در پوشه LOST.DIR ذخیره می شود؟

اگر در حین ذخیره سازی فایل ها به طور اتفاقی گوشی شما خاموش شود و کارت SD شما هنگام نوشتن اطلاعات در آن از دسترس خارج شود، سیستم عامل اندروید نسخه هایی از این اطلاعات را در پوشه LOST.DIR ذخیره می کند تا بتواند دفعه بعد که سیستم شروع به کار می کند آنها را بازیابی کند. این فایل ها در فرآیندهای کپی تغییر نام داده می شوند. بنابراین اگر شما نام فایل های طولانی را در پوشه مشاهده می کنید تعجب نکنید، این فایل ها همان فایل های قبلی شما هستند که تغییر نام پیدا کرده اند.

فایل ها ممکن است به یکی از دلایل زیر در پوشه LOST.DIR ذخیره شوند:

  • خارج شدن ناگهانی کارت SD از گوشی اندروید
  • ایجاد وقفه در هنگام دانلود فایل ها
  • هنگ کردن ناگهانی سیستم عامل اندروید
  • خاموش شدن دستگاه هنگام خواندن یا نوشتن اطلاعات

آیا می توانم محتویات پوشه LOST.DIR را حذف کنم؟

حذف پوشه های اضافی در اندروید امری بدیهی است، به منظور صرفه جویی در فضای حافظه پاک کردن محتویات پوشه LOST.DIR که به عنوان سطل بازیافت عمل می کند کاملا طبیعی است. شما می توانید خود پوشه LOST.DIR را حذف کنید اما دفعه بعد که دستگاه بوت می شود دوباره ایجاد می شود. هنگامی که دستگاه اندروید شما پیغامی با عنوان Preparing external SD card (به معنای آماده سازی کارت SD خارجی) به شما نمایش نمی دهد در واقع محتویات پوشه LOST.DIR را بررسی می کند و اگر نتواند این پوشه را پیدا کند دوباره آن را ایجاد می کند. برای اینکه از پاک شدن اطلاعات خود جلوگیری کنید توصیه می شود که:

  • در هنگام انتقال داده ها از / به سیستم از برداشتن ناگهانی کارت حافظه دستگاه اندروید اجتناب کنید.
  • از عکس ها، فیلم ها، اسناد و دیگر اطلاعات خود در دستگاهی دیگر بکاپ بگیرید.
  • از برنامه های آنتی ویروس اندروید معتبر استفاده کنید.

باز گرداندن فایل های LOST.DIR با برنامه Asoftech

شما ابتدا باید یک برنامه ریکاوری اطلاعات اندروید را دانلود کنید. برنامه ریکاوری اطلاعات اندروید Asoftech Data Recovery قابلیت بازیابی تصاویر (از جمله فرمت های JPG, JPEG, PNG, BMP, TIFF و …)، ویدیوها ( فرمت های AVI, MP4, MOV, MPEG2, RM, RMVB, WMV, 3PG, MPEG1, DIVX, H264, AVCHD و غیره)، موسیقی ها(MP3, ACT3, AAC, WAV و غیره) و سایر اطلاعات دیگر را از گوشی های S4, S3, S2, Note3, Note2, Note 8, Note 10.1,Mega, Tab2 سامسونگ و HTC One, HTC nexus one, HTC butterfly s, google nexus, LG g2, LG Optimus G Pro, Sony xperia sp, xperia z ultra, motorola x, motorola razr maxx hd و غیره را دارد.

اول از همه بهتر است که بعد از پاک شدن اطلاعاتتان از دستگاه اندروید خود استفاده نکنید و مراحل زیر را دنبال کنید:

تبلت یا گوشی اندروید خود رابه کامپیوتر وصل کنید. بعد در کامپیوتر بررسی کنید که آیا درایو تبلت یا گوشی به شما نمایش داده می شود یا نه. اگر به طور مثال درایو E به شما نمایش داده نشد می توانید مموری را از گوشی یا تبلت خود خارج کنید و با استفاده از خواننده کارت، مموری خود را به کامپیوتر وصل کنید. برنامه ریکاوری اطلاعات اندروید Asoftech را اجرا کنید و بعد در برنامه درایو تبلت یا گوشی اندروید خود را انتخاب کنید. برای شروع اسکن فایل های پاک شده Next را کلیک کنید.

%پوشه LOST-DIR چیست؟

حالا شما لیست فایل های قابل بازیابی را مشاهده خواهید کرد. فایل هایی که می خواهید ریکاوری کنید را انتخاب کنید و بعد دکمه Recover را انتخاب کنید تا این فایل ها در کامپیوتر شما ذخیره شوند.

%پوشه LOST-DIR چیست؟

 

راهنمای گام به گام بازیابی اطلاعات از پوشه LOST.DIR با برنامه EaseUS

برای بازیابی اطلاعات از پوشه LOST.DIR شما باید کارت SD دستگاه اندروید خود را به کامپیوتر وصل کنید و برنامه رایگان بازیابی اطلاعات EaseUS را دانلود کنید. برنامه EaseUS را نصب و سپس باز کنید و درایو گوشی یا تبلت اندروید خود را انتخاب کنید. برای جستجوی تمام فایل های موجود و فایل های پاک شده در حافظه، دکمه Scan را کلیک کنید.

%پوشه LOST-DIR چیست؟

با این کار یک اسکن سریع آغاز خواهد شد. بعد از اینکه این فرآیند کامل شد یک اسکن عمیق به طور خودکار راه اندازی می شود تا فایل های بیشتری پیدا شود.

%پوشه LOST-DIR چیست؟

بعد از اسکن فایل های پاک شده خود را انتخاب کنید و برای بازیابی آنها دکمه Recover را انتخاب کنید. در اینجا بهتر است که تمام فایل های بازیابی شده خود را در یک درایو یا دستگاه مختلف ذخیره کنید تا فرآیند ریکاوری با شکست مواجه نشود.

%پوشه LOST-DIR چیست؟

منبع : انزل وب

برچسب های این مطلب :
لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=628

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.