پوشه Recycle Bin چیست؟


این پوشه در ارتباط مستقیم با همان سطل زباله موجود در دسکتاپ است و در واقع زیر مجموعه ای از آن است که شامل کد مخصوص کاربر جهت اجازه یا عدم اجازه دسترسی به کاربر است. این پوشه، Recycle Bin اصلی را با هر کدام از درایوهای محلی کامپیوتر همگام می سازد و معمولا مخفی است. این پوشه دارای دو ستون شامل تاریخ پاک کردن فایل و نیز مکان اصلی ذخیره آن قبل از پاک شدن است.  برای مثال فرض کنید در شبکه ای یک کامپیوتر بین چندین کاربر به اشتراک گذاشته شده است.

هر کدام از این کاربران فایل های بزرگی را پاک می کنند ولی آن را از سطل زباله حذف نمی کنند. اگر هارد دیسک از نظر فضای ذخیره سازی با محدودیت مواجه شود می توانیم با استفاده از خط فرمان و تایپ دستور rd /s /q c:\$Recycle.Bin در آن و پس از یک بار ریستارت کردن سیستم، یک پوشه Recycle.Bin$ جدید ایجاد کنیم تا هر کدام از کاربران یک سطل زباله خالی داشته باشند.

پوشه Recycle Bin کجاست؟

به طور کلی مکان این پوشه به سیستم عامل و البته سیستم فایل ویندوز بستگی دارد. برای مثال در سیستم هایی که از سیستم فایل قدیمی FAT استفاده می کنند، Recycle Bin در پوشه ای تحت عنوان RECYCLED در هر درایو قرار گرفته است. اما در سیستم فایل های NTFS برای پیدا کردن آن باید به پوشه RECYCLER در هر درایو مراجعه کنید. در ویندوز ۷ این پوشه معمولا با نام $Recycle.Bin ذخیره شده است.

به خاطر داشته باشید که برای پیدا کردن Recycle Bin در ویندوز اول از همه باید در تنظیمات ویندوز امکان نمایش فایل های سیستمی را فعال کنید که این کار از طریق Folder Options قابل انجام است. سپس به هر کدام از درایو ها (معمولا درایو C) رفته تا در آنجا پوشه مد نظرتان را می بینید. پوشه را باز کنید تا Recycle Bin را مشاهده نمایید.

 

حذف پوشه Recycle Bin از هارد اکسترنال  و هارد داخلی

اول از همه از طریق Folder Options گزینه Show hidden files, folders, and drives را فعال کنید. همچنین گزینه Hide protected operating system files نیز باید فعال باشد. با این کار پوشه Recycle Bin همراه با H+ یا S+ نمایش داده خواهد شد. حالا اگر ادمین هستید یا از دیسک زنده لینوکس استفاده می کنید می توانید این پوشه را پاک کنید. راه دیگر برای این کار این است که cmd را باز کرده و دستور rmdir /q /s C:\$RECYCLE.BIN را در آن تایپ کنید (به جای C: نام درایو هارد اکسترنال یا درایو مدنظر دیگر را وارد کنید). گرچه در هر دو روش اگر فایل هایی را از همان درایو پاک کنید این پوشه دوباره توسط ویندوز ایجاد خواهد شد.

تنظیم فضای ذخیره سازی Recycle Bin

اگر می خواهید میزان فضای ذخیره سازی Recycle Bin را افزایش یا کاهش دهید می توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

۱- از کلیدهای ترکیبی Windows+D برای نمایش دسکتاپ استفاده کنید.

۲- روی آیکون Recycle Bin کلیک راست کنید و گزینه Properties را انتخاب کنید.

%پوشه Recycle Bin چیست؟

اگر آیکون Recycle Bin را روی دسکتاپ نمی بینید می توانید به مطلب آموزش اضافه کردن آیکون My Computer ،Recycle Bin و.. روی دسکتاپ در انزل وب مراجعه کنید.

۳- اگر می خواهید پوشه Recycle Bin$ موجود در چند پارتیشن را مدیریت کنید درایو مورد نظر خود را انتخاب کنید.

۴- در بخش Settings for selected location گیزنه Custom size را انتخاب کنید.

۵- در بخش (Maximum size (MB حداکثر فضای ذخیره سازی را می توانید مشخص کنید. برای مثال اگر می خواهید ۵۰ گیگابایت را برای حداکثر فضای ذخیره سازی در این پوشه در نظر بگیرید باید مقدار ۵۱۲۰۰ مگابایت را انتخاب کنید (زیرا هر گیگابایت در واقع ۱۰۲۴ مگابایت است).

%پوشه Recycle Bin چیست؟

۶- در نهایت روی Apply و سپس OK کلیک کنید.

منبع : انزل وب

برچسب های این مطلب :
لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=375

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.