۳ دوره مهم برای ورود به دنیای امنیت


افراد زیادی هستند که برای ورود به دنیای امنیت به دلیل وجود مباحث مختلف، نمی‌دانند از کجا باید شروع کنند و به همین دلیل، هیچ وقت فرصت ورود به این حوزه را پیدا نمی‌کنند. اما در این میان، عده دیگری هم هستند که مسیر اشتباهی را طی می‌کنند و با وجود از دست‌دادن زمان و هزینه، نمی‌توانند در این رشته موفق شوند.

گروه آموزشی لیان، برگزارکننده دوره‌های امنیت، شبکه و برنامه‌نویسی، با هدف هدایت علاقه‌مندان این حوزه در مسیر درست، یک نقشه راه آماده کرده است. با استفاده از این نقشه، می‌توانید ببینید که برای ورود به هر شاخه، باید چه دوره‌هایی بگذرانید و چه پیش‌نیازهایی داشته باشید.

در میان دوره‌های زیادی که برای ورود به دنیای امنیت وجود دارد، برخی از همه معروف‌تر هستند و پیش‌نیاز دوره‌های دیگر محسوب می‌شوند. در این میان، سه دوره مهم وجود دارد که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم:

%۳ دوره مهم برای ورود به دنیای امنیت

دوره آموزشی Network+

دوره نتورک پلاس ابتدایی‌ترین دوره حوزه امنیت شناخته می‌شود. اگر قصد دارید وارد دنیای امنیت شوید، باید بر مفاهیم کلی شبکه و امنیت تسلط پیدا کنید. نتورک پلاس به شما کمک می‌کند با مفاهیم پایه‌ای شبکه آشنا شوید و پروتکل‌های مختلف را بشناسید.

در نتورک پلاس، توپولوژی‌های مختلف شبکه آموزش داده می‌شوند و با لایه‌های مختلف شبکه و نقش هر لایه آشنا می‌شوید. این دوره، شما را برای ورود به دوره‌های تخصصی‌تر آماده می‌کند.

دوره network+ پیش‌نیاز تمام دوره‌های شبکه و امنیت محسوب می‌شود. اگر بدون گذراندن این دوره، وارد دوره‌های تخصصی شوید، مشکلات زیادی در درک مفاهیم خواهید داشت.

%۳ دوره مهم برای ورود به دنیای امنیت

دوره CEH یا هکر اخلاقی

دوره CEH پیش‌نیاز تمام دوره‌های امنیت و تست نفوذ است. این دوره توسط شرکت EC-Council ارائه می‌شود و مدرک آن، یکی از معتبرترین و پردرآمدترین مدارک حوزه IT است.

اگر به حوزه امنیت علاقه‌مند باشید، حتما نام هکر قانونمند یا کلاه سفید به گوش شما خورده است. امروزه که تعداد حملات سایبری افزایش یافته، حضور این دسته از متخصصان حوزه IT که به عنوان کارشناس تست نفوذ فعالیت می‌کنند، برای سازمان‌ها ضروری است. دلیل آن هم واضح است؛ سیستم‌ها هر روز پیچیده‌تر می‌شوند و ممکن است آسیب‌پذیری‌های خطرناک‌تری داشته باشند. کارشناس تست نفوذ به سازمان کمک می‌کند تا آسیب‌پذیری‌ها را شناسایی کرده و قبل از سوءاستفاده مهاجمان، آن را برطرف کند.

حوزه تست نفوذ خود نیز شاخه‌های مختلفی دارد که پیش از ورود به هر یک از آن‌ها، باید دوره CEH را گذرانده باشید.

%۳ دوره مهم برای ورود به دنیای امنیت

دوره آموزشی زبان پایتون

برای ورود به هرکدام از زیرشاخه‌های شبکه و امنیت شبکه، لازم است حداقل یک زبان برنامه‌نویسی را در حد پیشرفته بلد باشید. پایتون یکی از محبوب‌ترین زبان‌های برنامه‌نویسی است که یکی از دلایل آن، سادگی این زبان برنامه‌نویسی است. به همین دلیل، گذراندن دوره پایتون به تمام افرادی که می‌خواهند وارد حوزه امنیت شوند توصیه می‌شود.

لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=718

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

2 دیدگاه در “۳ دوره مهم برای ورود به دنیای امنیت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.