Action Center ویندوز چیست؟


Action Center در ویندوز ۱۰ کجاست؟

%Action Center ویندوز چیست؟

دسترسی به اکشن سنتر ویندوز بسیار ساده است. برای اینکه Action Center را باز کنید، به سمت راست و پایین ترین قسمت مانیتور خود نگاه کنید. آیکونی شبیه به یک پیغام در آنجا قرار دارد. بر روی آن کلیک کنید.

%Action Center ویندوز چیست؟

بعد از آن میبینید که قسمت از سمت راست ویندوز به بیرون می آید که در واقع همان Action Center ویندوز شماست. در آنجا می توانید پیغام ها و نتیفکیشن های مختلف را ببینید. همچنین در قسمت پایین آن گزینه ها یا میانبر هایی وجود دارد که برای دسترسی سریعتر به آن قسمت ها تعبیه شده است.

پاک کردن اعلان ها در Action Center ویندوز

%Action Center ویندوز چیست؟

همانطور که گفتیم، اکشن سنتر مرکز تمام اعلان های ویندوز شما است. وقتی که اکشن سنتر را باز میکنید، میبینید که اعلان هایی در آن قرار دارد. برای بستن آنها توسط موس خود بر روی قسمت بالایی اعلان بروید. یک دکمه ضربدر کوچک در آنجا میبینید که با کلیک بر روی آن، آن اعلان بسته میشود.

%Action Center ویندوز چیست؟

وقتی از ان ضربدر بالاتر روید، در قسمت بالایی اعلان یک ضربدر دیگر وجود دارد. با کلیک بر روی آن، در واقع تمام اعلان هایی که مربوط به آن اپلیکیشن هستند بسته خواهد شد. مثلا در مثال ما، با کلیک بر روی آن ضربدر تمام نتیفیکیشن های مربوط به OneDrive که در اکشن سنتر حضور دارند بسته میشوند.

%Action Center ویندوز چیست؟

همچنین در قسمت پایینی اکشن سنتر گزینه‌ای با نام Clear All حضور دارد که اگر بر روی آن ضربه بزنید، تمام اعلان های حاضر در اکشن سنتر با آنجا خداحافظی خواهند کرد.

تنظیمات Action Center در ویندوز ۱۰

در واقع Action Center ویندوز ۱۰ خیلی قابل شخصی سازی نیست اما میشود کمی آن را دلخواه تر کرد؛ مثلا می توان اعلان برخی نرم افزار ها را برای همیشه در اکشن سنتر حذف کرد یا گزینه های میانبر در آن را بیشتر کرد که تمامی اینها به سادگی قابل انجام هستند.

%Action Center ویندوز چیست؟

برای باز کردن تنظیمات Action Center در ویندوز ۱۰ ابتدا باید سراغ تنظیمات اصلی خود ویندوز بروید. کلید های Win + I را زده تا تنظیمات اجرا شود. بر روی System کلیک کنید.

%Action Center ویندوز چیست؟

بعد از آن گزینه Notifications & Actions را انتخاب کنید.

%Action Center ویندوز چیست؟

در اینجا گزینه هایی را مشاهده می کنید که هر کدام اعلان خاصی را محدود و یا ایجاد میکنند. برای مثال اگر Show notifications on the lock screen را خاموش کنید، دیگر اعلان ها در قفل صفحه لپ تاپ شما نمایش داده نمیشوند (زمانی که لپ تاپ قفل است) و یا اگر Get notifications from apps and other senders را خاموش کنید، دیگر اعلان هیچ برنامه‌ای در اکشن سنتر نمایش داده نمیشود.

%Action Center ویندوز چیست؟

اگر کمی به پایین اسکرول کنید در قسمت Get Notifications From These Senders می توانید اعلان های مربوط به یک نرم افزار خاص را خاموش کنید. مثلا ما اعلان های مربوط به Dropbox را خاموش کرده‌ایم.

آموزش شخصی سازی Action Center ویندوز ۱۰

%Action Center ویندوز چیست؟

اکشن سنتر را باز کنید؛ اگر بر روی متنی که عبارت Expand بر روی آن نوشته شده را بزنید، تعداد گزینه های میانبر بیشتری در اکشن سنتر نمایش داده میشوند. این گزینه ها قابل شخصی سازی هستند.

%Action Center ویندوز چیست؟

به تنظیمات ویندوز بروید و آپشن System را انتخاب کنید.

%Action Center ویندوز چیست؟

سپس Notifications & Actions را انتخاب کنید.

%Action Center ویندوز چیست؟

در صفحه جدید گزینه های اکشن سنتر را مشاهده میکنید که می توانید با درگ و دراپ کردن آنها را جابجا کنید. همچنین اگر بر روی Add or remove quick actions کلیک کنید، می توانید تعداد این گزینه ها را کم یا زیاد تر بکنید.

%Action Center ویندوز چیست؟

در لیست بلندی که در ایجا می بینید می توانید برخی گزینه های اکشن سنتر را خاموش کنید و یا گزینه های بیشتری به آن اضافه کنید. مثلا اگر گزینه Tablet Mode را احتیاج ندارید آن را می توانید Off کنید.

آموزش غیر فعال سازی Action Center

%Action Center ویندوز چیست؟

اگر از ویندوز Pro یا Enterprise استفاده میکنید و نمی دانید چگونه Action Center را غیر فعال کنیم، برای اینکار ابتدا باید در قسمت سرچ ویندوز عبارت gpedit.msc را نوشته و اینتر را بزنید. حالا در Local Group Policy Editor حضور دارید. در قسمت چپ صفحه مسیر User Configuration > Administrative Templates > Start Menu and Taskbar را طی کنید. حالا باید گزینه Remove Notifications and Action Center در سمت راست صفحه قرار داشته باشد. ان را پیدا کرده و بر رویش دوبار کلیک کنید.

%Action Center ویندوز چیست؟

برای غیر فعال و خاموش کردن Action Center ویندوز، گزینه Enabled را انتخاب کرده و سپس OK را بزنید. حالا سیستم خود را ری استارت کنید و بعد آن میبینید که دیگر اکشن بار شما خاموش شده است. برای روشن سازی مجدد آن، مراحل بالا رو طی کرده و به جای Enabled گزینه Disabled یا Not Configured را انتخاب کنید.

ساده ترین راه غیر فعال سازی Action Center

%Action Center ویندوز چیست؟

اگر به هر دلیلی نتوانستید مراحل بالا را اجرا کنید، کافیست فایل Registry که آماده کرده‌ایم را دانلود کنید. پس از دانلود آن را استخراج کرده و با کلیک بر روی Disable Action Center اکشن بار خود را به راحتی غیر فعال کنید. برای فعال سازی مجدد آن هم کافی است بر روی Enable Action Center دابل کلیک کنید. توجه داشته باشید که چه برای فعال سازی و چه غیر فعال سازی، حتما باید ری استارت انجام دهید.

منبع : انزل وب

برچسب های این مطلب :
لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=652

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.