RSS چیست؟


RSS مخفف Really Simple Syndication میباشد،اگرچه اغلب به عنوان خوراک یا خوراک خبری معرفی شده است. اگر شما می خواهید پیگیر به روز رسانی وب سایت مورد علاقه خود باشد مجبورید آن را در مرورگر خود نشانه گذاری کنید و ببینید.آیا بنظرتان جالب نیست که به وبسایت موردنظرتان بگویید که بروزرسانی هایش را مدام در اختیارتان بگذارند. RSS این کار را انجام میدهد. RSS به کاربران اجازه دنبال کردن سایت موردعلاقه شان بدون مشاهده کردن سایت به صورت مداوم  را  میدهد.

آر اس اس به ناشران اجازه میدهد تا محتواشان را به طور خودکار در انجمن بگذارند به طوری که مردم می توانند آن را در صندوق های پستی یا دیگر ابزارها بخوانند RSS عموما ساختار  XML دارد که شامل متن کامل و یا خلاصه همراه با جزییات دیگر مانند تاریخ منتشر شده، نام نویسنده، و غیره  است .فید RSS را می توان با استفاده از برنامه هایی به نام “آر اس اس خوان”، “خواننده خوراک”، و یا “خبرخوان”  که مبتنی بر وب و دکستاپ یا حتی موبایل است  را خواند.  خوراک RSS زیر را ببینید:

<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>

<channel>
<title>WPBeginner</title>
<link>http://www.wpbeginner.com</link>
<description>Beginner's Guide for WordPress</description>
<lastBuildDate>Tue, 02 Apr 2013 14:13:37 +0000</lastBuildDate>
<language>en-US</language>

	<item>
		<title>How to Fix WordPress Posts Returning 404 Error</title>
		<link>http://feeds.wpbeginner.com/wpbeginner/</link>
		<pubDate>Tue, 02 Apr 2013 11:58:18 +0000</pubDate>
		<dc:creator>Editorial Staff</dc:creator>
		<category><![CDATA[Tutorials]]></category>
		<guid isPermaLink="false">http://www.wpbeginner.com/?p=10968</guid>

		<description><![CDATA[<p>Description of post goes here...]]></description>
		<content:encoded><![CDATA[<p>Post goes here....]]></content:encoded>
		</item>

 

بسیاری از سیستم های مدیریت محتوای وب سایت مانند وردپرس برای پشتیبانی از فید RSS ساخته شده است. به طور پیش فرض هر صفحه وب شما با استفاده از انتشار وردپرس که شامل یک برچسب متا است به محل خوراک RSS وب سایت شما اشاره دارد.شما میتوانید RSS feeds را غیر فعال کنید اما ادامه این مقاله را بخوانید شاید نظرتان عوض شد.

مزایای  RSS چیست؟

RSS دنبال کردن محتوای شما را آسانتر میکند. با استفاده از RSS می توانید به روزرسانی از وبلاگ یا وب سایت خود را به طور مستقیم در مرورگر وب خود (به جز گوگل کروم)، خوانندگان خوراک، برنامه های کاربردی دسکتاپ، و بسیاری از دستگاه های دیگر دریافت کنید مشترکین لازم نیست آدرس وب سایت شما را به خاطر داشته باشند زیرا آنها می توانند مطالب رادر یک محل مرکزی که همه وبسایتها هستند یک باره بخوانند.

مطالب قابل حمل می شوند و مشترکین حتی میتوانند آفلاین آنرا بخوانند.. مشترکین RSS احتمال بیشتری برای به اشتراک گذاشتن مطالب خود در شبکه های اجتماعی دارند.با استفاده از فید RSS، شما می توانید مشترک وب سایت های مورد علاقه خود شوید و همه آنها را در یک مکان بخوانید. به عنوان یک ناشر محتوا، این به شما کمک میکند که به سرعت از اخبار وبلاگ سایت های مورد علاقه خود، اطلاع یابید. همچنین شما  قادر به مرتب کردن لیست های خواندن خود به دسته های و گروه های جداگانه خواهید بود. با استفاده از RSS، شما واقعا می توانید  زمان خواندن خود را به حداکثر برسانید.

چگونه از RSS feeds  استفاده کنید؟

شما می توانید در آر اس اس با استفاده از یک خواننده فید عضو شوید. ما توصیه می کنیم از Feedly استفاده کنیدکه برای مرورگرهای ios  و اندروید در دسترس است. شما می توانید اشتراک آر اس اس خود را در همه دستگاه های خود همگام کنید. اضافه کردن وب سایت مورد علاقه خود به Feedly واقعا ساده است، فقط URL وب سایت را وارد کنید و روی دکمه Add برای مشترک شدن کلیک کنید.

%RSS چیست؟
در اغلب خوانندگان فید شما می توانید موضوعاتی که مورد علاقه شما است جستجو کنیدو به منابع مردمی در این موضوع مشترک شوید.  شما همچنین می توانید سایت های مورد علاقه خود را با توجه به موضوعات طبقه بندی کنید. خوانندگان فید مانند فیدلی با ویژگی های چاپ، اشتراک گذاری، و ایمیل مقالات برای شما جالب خواهد بود.

%RSS چیست؟

چگونه فید RSS خود را ترویج دهیم؟

به عنوان یک کاربر وردپرس وب سایت شما در حال حاضر فید آر اس اس منتشر می کند. شما می توانید بازدید کنندگان را  با اضافه کردن یک آیکون آر اس اس به نوار کناری خود و یا محل برجسته دیگری تشویق به عضویت در فید آر اس اس خود کنید چگونگی انجام آن را در زیر توضیح دادیم

%RSS چیست؟

آر اس اس خود را بااستفاده از یک سرویس مثل Feedburner یا Feedblitz  برای به دست آوردن آمار اضافی در مورد فید خود رایت کنید. Feedburner نیز جعبه اشتراک ایمیل که شما می توانید به نوار کناری وبلاگ خوداضافه کنید ارائه می دهد اما از آنجا که یک اطمینان کمی در مورد آینده Feedburner وجود دارد، شما ممکن است بخواهید از گزینه های دیگر برای ایجاد خبرنامه روزانه یا هفتگی در وردپرس استفاده کنید. علاوه بر Feedburner گزینه های اشتراک ایمیل می باشد  که خیلی قوی نیستندبه همین دلیل Awebe و MailChimp توصیه می کنیم.

بردن RSS Feeds وردپرس تان به سطح بعدی

وردپرس به طور اتوماتیک  RSS Feeds تولید میکند اما این بدان معنا نیست که شما کنترل روی آن ندارید. شما با تغییرات خاصی میتوانید RSS Feeds  خود را برای پیگیر کنندگان بیشتر مفید کنید. شما می توانید به طور کامل فید RSS وردپرس خود را بااضافه کردن پست ریز به فیدهای RSS، و یا استفاده از RSS جداگانه برای دسته بندی و انواع پست سفارشی در قالب خود دستکاری کنید

منبع : میهن وی پی

برچسب های این مطلب : ,
لینک کوتاه : https://ahmadamjadi.ir/?p=164

به اشتراک گذاشتن مطلب در :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.